Endla Teatrikohvikus ja Küüni koridorides Janika Leiuri näitus „Valgust püüdmas“

 Näituse avamine ja kohtumine autoriga 9.03 kell 17.00.
Endla Teatrikohvikus ja Küüni koridorides kuni 30.03.

Pildistamine on justkui teatrimäng - lavastamine. Kuidas jäädvustada kaadrisse kordumatud ja põnevad hetked, kuidas sättida sobima valgus ning varjud, kuidas salvestada vaade jäädavamalt kui ainult mälupilti.
Autor Janika Leiur ei pea ennast ei kunstnikuks ega fotograafiks. Tema püüd ja tahtmine on jagada inimestega seda rõõmu ning kogemust, mida on andnud talle pildistamine. Ettevõtlikkus, kirg oma tegevuse vastu ning kokku kogutud julgus, annavadki võimaluse vaatajal kogeda osakest autori maailmast: „Loodus on nii ilus ja eriline oma kordumatuses, kahju on lasta käest põnevaid hetki. Seepärast soovin jagada inimestega valgust ja värve ning edasi anda rõõmu, mis nende kättesaamine mulle pakkus.“ Näitusel olevaid fotosid saab osta. Osa müügitulust läheb heategevusele kultuuri valdkonnas: teatrikülastuste toetuseks.  

Janika Leiur: „Suurprojekt pakendiautomaatide abil "Aitan Lapsi" on väga edukas ja inimeste poolt hästi vastu võetud. Heategevusprojekt "VALGUST püüdma TEATRISSE" soovib anda oma panuse, et teatrisse saaks soovikorral minna ka nende laste vanemad ja vanavanemad. Positiivseid elamusi ja vaheldust argipäeva vajame me kõik. Mis Te arvate ... aitame teatrisse mõned head inimesed, kes seda soovivad, aga hetkel neil endil selleks võimalused puuduvad. Kui Teile tundub see mõte mõeldav ja Te soovite aidata meid selle elluviimisel, siis Teatrikohvikus ootab Teid VALGUSAKVAARIUM.“

 Lisainfo: janika.leiur@mail.ee