Täna Teatrigaleriis

 

Endla Sammassaalis avatakse Lea Tomsoni näitus „Näts vaiba alla“.

1. augustil kell 17.00 avatakse Endla teatri Sammassaalis Lea Tomsoni näitus „Näts vaiba alla“, mis jääb külastajatele vaatamiseks kuni 28. augustini.
Näha saab nii suureformaadilisi maale kui ka kunstniku päris hiljuti valminud
joonistusi.

Tomsoni maalides on kesksel kohal värv. Tema värvipalett on kaetud erksate toonidega, mida ta silmnähtava naudinguga lõuendile asetab. Maale lähemat uurides võib aga värvilaikudelt leida pisikesi põnevaid lisandeid joonistuste näol. 

„Minu maalides on kõige tähtsamal kohal värv. Maalid põhinevad figuraalsel algmotiivil- vaatlen inimesi ja panen nad siis lõuendile. Just nagu mõni teeb ülestähendusi oma päevaraamatusse. Vaatan ja interpreteerin neid läbi värviprisma. Minu pilk on harjunud tabama värve ja armastan keskenduda eksterjöörile; maalin emotsiooni, mis inimeste vaatlemisel tekib“, iseloomustas kunstnik oma töid.

Lea Tomson on omandanud kunstihariduse Eesti kunstiakadeemias ning õppinud Hollandis Rotterdamis Willem de Kooningi akadeemias. Ta on osalenud näitustel Eestis, Ühendkuningriigis, Austraalias ja USAs. Aastat 2009 on ta Eesti Maalikunstnike Liidu Liige. Viimased kolm aastat elab ja töötab Londonis.