30.06-20.07.2012  
Endla Teatrikohviku I korrusel
Hendrik Relve fotonäitus "Põlispuud" 

Avamine 30. juunil kell 17!

NB! 30. juunil kell 15 saab Pärnu Hansapäevade raames kuulata keskaja festivalide kojas Hendrik Relve põlispuude teemalist loengut. Vaata lisaks Hansapäevade kodulehelt SIIT.

Hendrik Relve puufotod on sündinud autori aastakümnete pikkusest huvist Eesti põlispuude ja nendega seostuva pärimuskultuuri ning kultuuriloo vastu. Fotodel on ohtralt pühapuid ja puid, mille kohta on kohalikul rahval olemas mitmesuguseid lugusid.

Näitus koosneb kahest osast. Üheksast suureformaadilisest fotost koosnev osa on valminud seoses raamatu „Puude kuulaja” (2010) valmimisega. Fototöötlused neile on teinud Peeter Laurits. Teine rohkem kui 20-pildiline osa kuulub kogusse „Eesti pärimuspuud“. Need on puud, kellest igaüks on olnud oluline kohalikule rahvale ja kes on seotud ajalooliste pärimustega. Näitus on Eesti Instituudi vahendusel rännanud mitmel pool Euroopas.

Hendrik Relve (s 1948) on lõpetanud Eesti Põllumajanduse Akadeemia metsanduse ja Tartu Ülikooli ajakirjanduse erialal. Ta on üle paarikümne aasta tegelenud loodushariduse edendamisega Eestis ning esinenud meedias mitmesuguste looduseteemaliste artiklite ja saadetega. Alates 2002. aastast on Vikerraadios käimas tema saatesari “Kuula rändajat”. Relve on välja andnud ka looduseteemalisi raamatuid. Teda on autasustatud Eesti Vabariigi Valgetähe IV klassi ordeni ja Eesti looduskaitse hõbemärgiga.