31.03-26.04.2012
Sammassaalis, Teatrikohvikus ja Küüni koridorides
Tartu Kõrgema Kunstikooli üliõpilaste ja õppejõudude näitused 

„Piir“

Piir on joon/piirang, mis kas eraldab kahte mõtet/asja üksteisest (eristav, vahepealne piir), on asja lõpetuseks ehk piiriks (raja, äärmine piir) või määrab asja piirid ehk on selle piiritluseks (piiritlev piir).

Koondnimetuse all „Piir” on eksponeeritud Tartu Kõrgema Kunstikooli õppejõudude Udo Voolu, Imbi Kruuvi ja Ave Avalo krokiid ja maalilised joonistused.

„Oma keha ei leia ma üles“

Stiliseeritud, kubistlik või hoopis abstraktne? Natuurist lähtuv või unenäost tekkinud kujund? Figuur kindlasti, kuid millises vormis, millise joonega, millistes toonides?

Figuure ja akte stiliseerisid 2.-3. kursuse tudengid, otsinguid aitasid töödeks vormida joonistamise õppejõud Ave Avalo ja Udo Vool.

„Joonistatud teater“

„Vaikselt nurgas joonistades tekitasime uudishimu nii näitlejates ning orkestriliikmetes, kes korduvalt meie tööd uudistama tulid, kui ka teatripublikus, sest eks me joonistasime neidki. Näitus „Joonistatud teater“ annab toonastele uudishimutsejatele vastuse – see on väike läbilõige sellest, mis sorti tööd meie teatrikülastuste jooksul valmisid,“ iseloomustavad näitust tudengid.

Näitus on koostatud Vanemuine proovisaalides, tööruumides ja etendustel valminud töödest. Kursust „Teatrikool” juhendas Imbi Kruuv.

Kaks Tartu Kõrgema Kunstikooli üliõpilaste näitust on eksponeeritud ka Pärnu Keskraamatukogu fuajees:

„Papürofiibia“

Tartu Kõrgema Kunstikooli nahaosakonna tudengid panevad vaatamiseks välja paberehted, mööbliosakonna tudengite töödest saab näha miniatuurseid paberist toole, mis laiali laotatuna ühele A4 lehele

ära mahuvad. Kõik tööd valmisid paberikursuse raames. Koos tudengitega osaleb oma  töödega ka kursuse juhendaja Anne Rudanovski. Vaataja näeb üllatavaid paberikasutusvõimalusi ja rikkalikku 

vormiesteetikat, mis võidutseb tühja tasapinnalise valge paberi üle. Näitust toetab Paberimuuseum. Avamise puhul toimub ka üllatusvoltimine.

„3x45“

VA.01.09. Maht 2 EAP, hindamine: mitteeristav. Mis see on? Kui vaadata näitusel eksponeeritud piltidel toimuvaid jooni ja pindu ei pruugi arugi saada, mis seal on. Kas tudeng sai aru, kui võttis lahti kursuse õppeinfosüsteemi? Kõrgkool meenutab laborit ja kunstitudengilt oodatakse, et temast saab vitamiin, toidulisand või tablett, mille abil tavalised ja normaalsed inimesed oma elu särtsakamaks või jõudsamaks teevad. Näitus on koostatud kursuse „Loovisandamine” töödest. Tööde autoriteks on 1.-3. kursuse tudengid, kursust juhendas Imbi Kruuv. 

Kõik näitused jäävad avatuks 26. aprillini.