Andres Adamsoni "VESINE VALGUS"

Enamus töid näitusel on valminud aastail 2013-2014. Läbiv teema on vesi. Unenäoline ja kohati barokki meenutav keskkond kus inimene kaotab kaalu, kus valgus levib veidi teisiti kui oleme harjunud köidab autorit juba aastaid. Inimkehad omandavad veealuses keskkonnas kuidagi kosmilise allteksti. Andres Adamsoni fotod on tihti üleminekufaasis fotograafiast maalini. Autor on ise öelnud, et on liiga laisk, et maalida kuid otsib fotos maalilisust, hollandi meistrite maalidele iseloomulikku dramaatilist valgust.  Lisaks veealustele ülesvõtetele on näitusel vett ka muudest rakurssidest nähtuna.

Andres Adamsoni on kaks korda auhinnatud Pärnumaa foto ülevaatenäitustel. Fotonäitused on eksponeeritud Pärnus, Riias, Jelgavas, Šiauliais.

Fotosid on tellinud ajakirjad Pere ja Kodu, Stiil. Regulaarselt tellib joonistatud illustratsioone ajakiri Maret  ja ajaleht Pärnu Postimees.  Andres on illustreerinud mitmeid raamatuid.

Näituse avamine Sammassaalis reedel, 31. oktoobril, kell 18


Fookus: Endla!

Endla teatri 103. sünnipäeva nädala raames avatakse neljapäeval Teatrigaleriis Endla tagatubades tehtud fotode näitus. 16. oktoobril osalesid üheksa fotograafi üle Eesti fotoaktsioonil Fookus:Endla!, et ühe päeva jooksul püüda pildile teatri tagatubades toimuvad askeldused. Fotograafidele olid avatud töötoad, pildistada sai lavastaja Galina Polišuki käe all novembris esietenduva „Meie aja kangelase“ proovi, õhtuse „Boybandi“ etenduse heliproovi, laval ja lava taga toimuvat saginat jpm.

Tänu Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi fotograafi Mart Laulile sai täiendust ka muuseumi fotokogu. Fotograafide hulgas leidus nii harrastajaid kui ka professionaale: Grete Raspen Masing, Mats Õun, Luule Põder, Merit Hirvoja-Tamm, Alar Raudoja, Marie Laanisto, Olev Mihkelmaa, Eiliki Pukk, Mart Laul.

Fotosid saab uudistada Sammassaalis ekraanidel kuni 2. novembrini ning  Teatrikohviku seintel novembri lõpuni.