Enn Keerd

Lavastaja

Sündinud 06.09.1956
Endlas alates 1978. aastast

Mängukavas

Valged heteromehed,Young Jean Lee (2016)
Siin elavad inimesed, Athol Fugard (2015)
Gaasivalgus, Patrick Hamilton (2014)
Topeltelu, R.Cooney (2013)
Testosteroon, A. Saramonowicz (2008)

Varasemad lavastused

Midagi tõelist, Tom Stoppard (2015)
Kolm torukübarat
, Miguel Mihura (2015, Endla Noortestuudio)
Kvartett, R. Harwood (2014)
Totaalselt sinust üle, M. Ravenhill (2014, Endla Noortestuudio)
Koht sigade seas, A.Fugard (2013)
Heinrich IV, L.Pirandello (2012)
Issi, tule vii mind kõrtsust kodu, Mari-Liis Pärn (2013, Endla Noortestuudio)
Palju õnne argipäevaks!, J. Tätte (2011)
Sinikad, M.Blom (2012)
Kolm põrsakest ja hea hunt, M. Unt (2010) 
Teatrikomöödia, B. Ahlfors (2010)
Aladdini imelamp, S. Lichy (2011)
Üle piiri, J. Maidle (2012, Endla Noortestuudio)
(H)ING, E. Vaiksaar (2011, Endla Noortestuudio)
Mis valemiga?, T. Ojalo, K. Maimik (2010, Endla Noortestuudio)
Oma elu superstaarid, T. Ojalo, L-M. Ojalo (2009, Endla Noortestuudio)
Tiramisu, J. Owsianko (2009) 
Mirr, E. Koff (2008, Endla Noortestuudio)
Tunnete tektoonika, E-E. Schmitt (2007)
Päikesetõus Volli juures, A. Kaugers (2007, Endla Noortestuudio)
Võikõllane üü, J. Kruusvall (2006)
Sõbrapäev, L. Krass ja S. Sillaots (2006, Endla Noortestuudio)
Linda tahab lahutada, A. Sultan, E. Barrett, R. Cooney (2005)
Agnes, M. Ulman (2004)
Imede torn, M. Ulman (2000)
Tema tagasituleku päev, Nalkowska (2000)
V.D. ehk Tegevdirektor, Larsson (1999)
Taevariik, A.Ibsen  (1999)
Jennifer ehk Doktori dilemma, Shaw (1998)
Küülik küülik, Serreau (1998)
Kuldse järve ääres, Thompson (1997)
Läbi öö, Mrožek (1996)
Minu tüdruk oli Regine, Rey (1995)

Rollid Endlas

Johannes Lauristin/Nikolai Karotamm - Vares (2014)
Erinevad rollid
- Raimonds (2009)
Major - Pommimäng (2008)
Kuningas - Muinasjutt Põhja konnast ja printsessist (2007)
Saku Zeppelin - Kokkola (2007)
Komeediparandaja - Sabaga täht (2006)
Marjapuu - Kauka jumal (2006)
Howard Fine - Viimane näitus (2005)
Kasimir - Kosmonaudi viimane teade naisele, keda ta endises Nõukogude Liidus kunagi armastas (2005)
Eusebio Lassberg - Agnes (2004)
Stephen, restorani omanik - Diileri valik (2004)
George - Pidžaama kuuele (2004)
Alf Alster  - Tumedad hirved (2004)
Mees  - Raimund (2003)
Dr. Gibbs  - Meie linnake (2003)
Haapsalu vanem  - Tasuja (2003)
Vallavanem Juur - Õitsengu likvideerimine (2003)
Rasputin jt. - Ekke Moor (2002)
Parvepoiss - Parvepoisid (2002)
Ametnik - Põrgupõhja uus Vanapagan (2002)
Markii Pasdetrois/Valvur - Tuhkatriinu (2002)
Putz - Linnumaja (2001)
Kõrtsmik - Midagi päikese all (2001)
Truscott - Saak (2001)
Rein - Meil aiaäärne tänavas (2000)
Tom - Sylvia (1999)
Sitasitikas/Leiutaja - Putukate elust (1999)
Kaupo Koha - Ristumine peateega (1998)
Peep - Kihnu Jõnn (1997)
II müürsepp - Mere ääres.Kus? (1997)
Nevolnõi - Duell (1997)
Munk Cornelis - Thijl Ulenspiegel (1996)
Mart - Kraavihallid (1996)
Aadam Seeliohw - Micumaerdi (1996)
Dr.Faber - Üks, kaks, kolm! (1995) 
Politseinik - Rong katusel (1995)
Kapten Lennart - Gösta Berlingi saaga (1994)
Leo Vask - Nii nad tapsid (1994)
Don Carramba - Nutikas eesel (1994)
Chodzko - Kelm (1994)
Iiah - Winnie Puhh (1994)
Max  või kelner - Arnold, Max ja naised (1993)
Kojamees - Rotid (1993)
Doktor Prentice - Püksid maha (1993)
Aarne - Niskamäe naised (1992)
Gerry - Lõikuspeo tantsud (1992)
Kangi Kalle - Käbi kukub (1992)
Georg Bamberger - Must komöödia (1991)
Otmari mõisavalitseja - Arthur ja Anna (1991)
Dog Hamma - Orpheus allilmas (1990)
Hubert Lehmus - Mees, kelle käes on trumbid (1990)
Blaise - Blaise (1990)
Mike Hogan - Saatuse heidikute kuu (1989) 
Tiit Soonpää - Saturnuse lapsed (1989)
Miilits - Kanapead (1989)
Jutustaja - Frode ja kõik teised rüblikud (1988)
Pealik - Aed (1988)
Lell - Pilli-Tiidu (1987)
Juhani - Niskamäe noorperenaine (1987)
Kindrali adjutant - Ja pimedusest paistab valgus (1987)
Isa Tyl - Sinilind (1986)
Palgur - Vägede valitsejad (1986)
Gubar - Miljard aastat enne maailma lõppu (1986) 
Kudašev - Peremees (1986)
Gosta - Metskass (1985)
Pinchwife - Pro­vintsitar Londonis (1985)
Rakitin - Kuu aega maal (1984)
Lancey - Tõlkijad (1984)
Nõid ja Rikas mõisnik - Sinihabe (1983)
Enn - Mikumärdi (1983)
Sm. Tšudakov - Saun (1982)
Ordõntsev - Näete, kes tuli! (1982)
Patrick Simmons või Edmund Swettenham - Kutse mõrvale (1982)
Tööline - Reis Sotapotamaale (1981)
Ivan Vitjagin - Vaeste‑Patuste alev (1981)
Bussõgin - Vanem poeg (1981)
Mutionu - Muinasjutt Pöial-Liisist (1980)
Dabrel - Legend Kaupost (1980)
Howie Newsom - Meie linnake (1980)
Kümnik - Püve talus (1980)
Valentin Aus - Atlandi ookean (1979)
Koolipoiss - Kirbukirmes (1979)
Claudio - Mõõt mõõdu vastu (1979)

Tunnustus

Endla Publikulemmik 1999 (lavastaja)
Kolleegipreemia 2004 (meesnäitlejale), 2006 (lavastajale), 2007 (lavastajale), 2013 (lavastajale), 2014 (lavastajale)