Endla Jazzklubi XI hooaeg

Jazzklubi alustas Endla Teatrikohvikus tegutsemist 2006. aasta sügisel. Jazzklubi sünnipäevaks võib lugeda 29. septembrit, mil Teatrikohvikus toimus esimene Jazzklubi õhtu.

Nüüdseks toimub Jazzklubi Teatrikohviku esimesel korrusel regulaarselt kaks korda kuus reedeti. Kontsert algab kell 21.30, sissepääs TASUTA! Jazzklubi publik pääseb Teatrikohvikusse alates kella 21. Sissepääs on kõigile tasuta. Kohvikusse saab laudu broneerida, broneerimisel kehtib miinimumarve 7 € inimese kohta, mis tuleb tasuda eelnevalt. Lisainfo e-postil: kohvik@endla.ee. Samal aadressil on võimalik ka kohti broneerida kuni kella 17 toimumispäeval.


3. märtsil Ma olin Bonzo. Andrus Albrecht

Andrus Albrecht, rahva seas rohkem tuntud kui Bonzo, kogub kokku oma aastate parima loomingu, paneb plaadile ja esitleb seda märtsis üle-eestilisel kontserttuuril, mis koosneb viieteistkümnest ülesastumisest ja kannab pealkirja „Ma olin Bonzo“. Kogumik võtab valikuliselt kokku laulud, mis sündisid ajavahemikul 2003-2016. Just 2003 aastal alustas Andrus Albrecht 30aastasena esimesi laulukirjutamiskatsetusi.

See on Andrus Albrechti jaoks esimene plaat, Bonzo jaoks aga kaheksas.
Albrecht arvab, et see plaat võibki jääda viimaseks. Talle tundub, et inimesed ei kuula enam nii väga plaate, ka ta ise mitte. Uuemates autodes ja ka sülearvutitel pole enam CD plaadi kuulamise võimalust, on vaid USB otsad. Seega on muusik otsustanud teha väikese partii, mis on saadaval vaid neil loetud kontserditel märtsikuus.

Kommenteerides plaadi ja kontserti pealkirja märgib Albrecht, et tulevikus ei plaani ta enam Bonzona üles astuda, sest tema jaoks on see periood elus lihtsalt läbi saanud. Enda sõnul ei tunneta ta endas enam Bonzot. Bonzo on Albrechti jaoks mees, kel sigarillo suunurgas ja napsiklaas ees, kuid viimastel aastatel on ta hakanud ise aga tegema järjest kainemaid ja tervislikumaid valikuid. Lisaks tunnistab Albrecht, et on alateadlikult tahtnud olla keegi teine. Ta on soovinud kõlada näiteks nagu Tom Waits, Bob Dylan või Riho Sibul. Enda sõnul on ta laenanud stiile ja maneere, jätnud need endale, kaotades nii oma näo. Bonzo maski taga on küll turvaline olla, kuid ta leiab, et on arenenud ja valmis saama iseendaks.
Tinglikult võib öelda, et ta on sooritamas oma alter ego mõrva, mis omakorda annab kuuluvuse kuulsasse 27ste klubisse. See tähendab, et Bonzo lõpetab 27aastaselt (just niikaua on Albrecht sellist lavanime kasutanud), nii nagu paljud head muusikud ja lauljad: Janis Joplin, Jimi Hendrix, Jim Morrison, Kurt Cobain, Amy Winehouse.

Kontserttuur algab 3.märtsil Pärnust ja lõpeb 1. aprillil Hiiumaal. Lisaks saab artistiga kohutada Tartus, Toilas, Paides, Raplas, Haapsalus, Vihulas, Sakus, Kuressaares, Nõmmel, Tallinnas, Viljandis, Laitse Graniitvillas ja Rakveres.

P.S „Tõe huvides pean märkima, et plaadi pealkirja ideed päris ise välja ei mõelnud, sain inspiratsiooni Juhan Viidingult ja tema üllitatud luulekogult „Ma olin Jüri Üdi“.“


*** *** ***

Järgmised kontserdid: 

17. märtsil Jazz.ee esitleb: Bad Habits trio
Andre Maaker (kitarrid), Peedu Kass (bass), Ahto Abner (trummid)

31. märtsil Duo Liis Lutsoja (viiul) / Mart Soo (kitarr)

7. aprillil Tanel Ruben Band

21. aprillil Jazz.ee esitleb: Agan/Dunkel Quartet
Manuel Dunkel (saksofon) , Ain Agan
(kitarrid), Mihkel Mälgand (bass),
Mika Kallio
(trummid)

5. mail (täpsustamisel)

19. mail Jazz.ee esitleb Heavy Beauty
Liudas Mockūnas
(bass-saksofon), Jaak Sooäär (kitarr), Henno Kelp (bass), Andrus Lillepea (trummid)

2. juunil (täpsustamisel)

16. juunil (täpsustamisel)


*** *** ***


Toimunud kontserdid:

17. veebruaril Jazz.ee esitleb: Ryo Kawasaki & Level 8
Ryo Kawasaki (kitarr / Jaapan), Raun Juurikas (klahvpillid),
Kaarel Liiv (bass), Eno Kollom (trummid)

Kitarrist ning helilooja Ryo Kawasaki on alates hilistest 60ndatest olnud üks fusion’i olulisi edendajaid. Ta on salvestanud ning tuuritanud paljude USA ja Jaapani legendaarsete muusikutega nagu Gil Evans, Elvin Jones, Chico Hamilton, Dave Liebman, Masahiko Sato, Terumasa Hino, Hidehiko Matsumoto, Toshiko Akiyoshi ja paljud teised.

Oma 50-aastase karjääri jooksul on Ryo Kawasaki kirjutanud ning avaldanud üle 300 pala, tema muusikat võib kuulda rohkem kui 30 albumil, samuti ka filmides ja isegi jazzballettis “Still Point” (teater Estonia 2001-2002). Koos Eesti muusikutega on ta salvestanud heliplaadid “Reval” (2001) ja live-albumi “Tribute to Keith Jarrett” (2010).

2016. aastal moodustas Kawasaki grupi Ryo Kawasaki & Level 8, mille põhikoosseisus osalevad basskitarrist Kaarel Liiv, klahvpillimängija Raun Juurikas ning trummar Eno Kollom. Siin naaseb Ryo Kawasaki oma juurte juurde, mis hõlmab fusion’i, funky`i, soul`i ja jazzroki stiile. Bändi nimi “Level 8” sümboliseerib Kawasaki kaheksat erinevat loomingulise karjääri etappi Jaapanis, USA-s ning Eestis.

Kitarristi ja tema uue bändi Level 8 debüütalbum sisaldab 12 Ryo Kawasaki originaallugu, sealhulgas Brasiilia lauljatari Denise Fontoura sõnadele kirjutatud laulu “Trinkets and Things”. Plaat ilmub 2017. aasta veebruaris muusiku 70. sünnipäevakontserdi eel.

Kuula Ryo Kawasaki lugusid Youtubest: youtube.com/results?search_query=Ryo+kawasaki


3. veebruaril Brain Agvin Group
Ain Agan
(kitarrid), Tõnu Timm (kitarrid), Raul Vaigla (bass),
Brian Melvin (trummi niid)

Brian Melvin on valinud uue ansambli repertuaari oma noorusaja lemmikuid Beach Boys'st Hendrix'ni.

20. jaanuaril Jazz.ee esitleb: Villu Veski Jazzgroup
9.detsembril Jazz.ee esitleb: Sofia Rubina ja Aimla-Kullerkupp Bänd
25. novembril Jazz.ee esitleb: Jaanika Ventsel
11. novembril Trio Romansid
28. oktoobril Tanel Ruben & Victoria
14. oktoobril Jazz.ee esitleb: Land of Drums
30. septembril Endla Jazzklubi 11. hooaja avakontsert Jazz.ee esitleb: Tafenau-Aimla kvintett
22. septembril Endla Jazzklubi 11. hooaja eelkäivitus Jaanus Nõgisto ja Tõnu Timm
29. juuli Erkki Otsman kvintett
15. juulil Duo Maret Palusalu / Indrek Oselein
1. juulil Duo Jaanson / Yaralyan
15. aprillil kell 21.30 Jazz.ee esitleb: Ghost Town / The Music of Bill Frisell
29. aprillil kell 21.30 Twice the Strings
13. mail kell 21.30 Trio BiBaBo feat. Ave-Liis Saluveer
27. mail kell 21.30 MRK pakt. PAHAD LOOD
3. juunil kell 21.30 Jazz n' Samba
17. juunil kell 21.30 Jason Carter