Endla Jazzklubi XI hooaeg

Jazzklubi alustas Endla Teatrikohvikus tegutsemist 2006. aasta sügisel. Jazzklubi sünnipäevaks võib lugeda 29. septembrit, mil Teatrikohvikus toimus esimene Jazzklubi õhtu.

Nüüdseks toimub Jazzklubi Teatrikohviku esimesel korrusel regulaarselt kaks korda kuus reedeti. Kontsert algab kell 21.30, sissepääs TASUTA! Jazzklubi publik pääseb Teatrikohvikusse alates kella 21. Sissepääs on kõigile tasuta. Kohvikusse saab laudu broneerida, broneerimisel kehtib miinimumarve 7 € inimese kohta, mis tuleb tasuda eelnevalt. Lisainfo e-postil: kohvik@endla.ee. Samal aadressil on võimalik ka kohti broneerida kuni kella 17 toimumispäeval.


21. aprillil Jazz.ee ja Endla Jazzklubi esitlevad: SOON Quartet
Ain Agan – kitarrid
Manuel Dunkel – saksofonid
Mihkel Mälgand – kontrabass
Mika Kallio – trummid

Eesti-Soome kvartett on koos esinenud juba 15 aastat ja esitab muusikute originaalteoseid. Kvartetis musitseerivad kaks Soome ja kaks Eesti tippmuusikut: Manuel Dunkel saksofonidel, Mika Kallio trummidel, Ain Agan kitarril ja Mihkel Mälgand kontrabassil.

Manuel Dunkel, Soome jazzmuusikute koorekihti kuuluv tenor- ja sopransaksofonist, mängib nii bigbändides kui ka väiksemates ansamblites. 1996. aastal pälvis ta Pekka Pöyry auhinna, mis antakse noorele andekale jazzmuusikule. Lisaks oma kvartetile on ta esinenud veel paljude jazzikollektiividega nagu Bitter Sweet, Mr. Fonebone, Bingo, Burn!, Jukka Perko & Hurmioorkesteri, UMO Jazz Orchestra, Groove Convention, Quartet Coyote, Sid Hille Platypus Ensemble, Espoo Big Band, Mirja Mäkelä ja Band.

Mika Kallio kuulub Soome löökpillimängijate eliiti. Ta on teinud koostööd Tomasz Stanko ja Eero Koivistoisega, osalenud ansamblites Gnomus, Soome tipporkestris UMO, duos Raul Björkenheimiga. Mika on salvestanud kaks sooloalbumit, kus ta musitseerib ainult löökpillidel. Mika Kallio on Helsingi Sibeliuse nimelise Akadeemia lõpetanud jazztrummi eriala magister.

Mihkel Mälgand hakkas basskitarri mängima 9-aastaselt, ta on lõpetanud Georg Otsa nimelise Muusikakooli basskitarri ja kontrabassi erialal ning lõpetanud Eesti Muusikaakadeemia jazziosakonna. Ta on oodatud ansamblipartner paljudes eesti jazzikoosseisudes.

Ain Agan on kitarrimängija ja kvarteti eestvedaja. Koostöös Dunkeliga on 15 aasta jooksul esinetud erinevate kavadega, kus on esitatud mõlema muusiku loomingut, kuid ühise albumini ei ole veel jõutud. Sellel kontserttuuril esitatakse uue, peatselt ilmuva albumi jaoks komponeeritud uudisloomingut, mille autoriteks on Agan ja Dunkel.*** *** ***

Järgmised kontserdid: 

5. mail Ivi Rausi (vokaal), Sven Kullerkupp (klahvpillid)
19. mail Jazz.ee esitleb Heavy Beauty
Liudas Mockūnas
(bass-saksofon), Jaak Sooäär (kitarr), Henno Kelp (bass), Andrus Lillepea (trummid)
2. juunil (täpsustamisel)
/
puhkus/
30. juunil (täpsustamisel)
14. juulil (täpsustamisel)
28. juulil (täpsustamisel)

*** *** ***

Toimunud kontserdid:

7. aprillil Trio Morgenthaler-Röllin-Ruben (Šveits-Eesti)
Robert Morgenthaler
– tromboon, efektid (Šveits)
Urs Röllin – kitarr, efektid (Šveits)
Tanel Ruben – trummid (Eesti)

Trio loomise idee oli ansambli liikmete unistustes juba mõnda aega. Aga käegakatsutavaks reaalsuseks sai koosmäng alles 2016. aasta novembris, kui kohtuti Šveitsis, väikeses maalilises linnakeses Schaffhausenis. Tehti koos proovi ,süüa ja vahelduseks ka mõned fotod...

Kõik ansambli liikmed panustavad omaloominguga, seetõttu on muusika vaheldusrikas ja annab improvisatsioonivõimaluse pea kõigile võrdselt! Võõraks ei jäe ka efektiplokid ega meeldivad muusikalised ootamatused. Vahest saab kolmest enam kui trio!

NB!!! Kohtume jah tõesti juba sel reedel, mitte kahe nädala pärast!


31. märtsil Liis Lutsoja & Mart Soo
Liis Lutsoja 
– viiul
Mart Soo  – kitarr

Duo esitab pransuspärast viiulijazzi,mängides jazzilkassikat ja tõestades,et Pariis ja Pärnu võivad kevadel olla üksteisele lähemal kui arvame.


17. märtsil Jazz.ee esitleb: Bad Habits trio
Andre Maaker – kitarr
Peedu Kass – bass
Ahto Abner – trummid

Andre Maaker, Peedu Kass ja Ahto Abner on viimase 10 aasta jooksul erinevates koosseisudes kohtunud korduvalt, kuid esmakordselt koguneti triona, kui anti kontsert 2013. aastal Viljandi Kitarrifestivalil. Viimastel aastatel on antud mitmeid kontserte Eestis ja välismaal, klubides ning festivalidel. Trio esitab ansambliliikmete omaloomingut, mis kolme improvisaatori esituses laval alati uue ja värskena kõlab. 2017. aasta kevadel salvestatakse ka esikalbumi materjali.

Kuula Bad Habits Triot esinemist Youtubest: youtube.com/watch?v=QErqBQXjpZg


3. märtsil Ma olin Bonzo. Andrus Albrecht

Andrus Albrecht, rahva seas rohkem tuntud kui Bonzo, kogub kokku oma aastate parima loomingu, paneb plaadile ja esitleb seda märtsis üle-eestilisel kontserttuuril, mis koosneb viieteistkümnest ülesastumisest ja kannab pealkirja „Ma olin Bonzo“. Kogumik võtab valikuliselt kokku laulud, mis sündisid ajavahemikul 2003-2016. Just 2003 aastal alustas Andrus Albrecht 30aastasena esimesi laulukirjutamiskatsetusi.

See on Andrus Albrechti jaoks esimene plaat, Bonzo jaoks aga kaheksas.
Albrecht arvab, et see plaat võibki jääda viimaseks. Talle tundub, et inimesed ei kuula enam nii väga plaate, ka ta ise mitte. Uuemates autodes ja ka sülearvutitel pole enam CD plaadi kuulamise võimalust, on vaid USB otsad. Seega on muusik otsustanud teha väikese partii, mis on saadaval vaid neil loetud kontserditel märtsikuus.

Kommenteerides plaadi ja kontserti pealkirja märgib Albrecht, et tulevikus ei plaani ta enam Bonzona üles astuda, sest tema jaoks on see periood elus lihtsalt läbi saanud. Enda sõnul ei tunneta ta endas enam Bonzot. Bonzo on Albrechti jaoks mees, kel sigarillo suunurgas ja napsiklaas ees, kuid viimastel aastatel on ta hakanud ise aga tegema järjest kainemaid ja tervislikumaid valikuid. Lisaks tunnistab Albrecht, et on alateadlikult tahtnud olla keegi teine. Ta on soovinud kõlada näiteks nagu Tom Waits, Bob Dylan või Riho Sibul. Enda sõnul on ta laenanud stiile ja maneere, jätnud need endale, kaotades nii oma näo. Bonzo maski taga on küll turvaline olla, kuid ta leiab, et on arenenud ja valmis saama iseendaks.
Tinglikult võib öelda, et ta on sooritamas oma alter ego mõrva, mis omakorda annab kuuluvuse kuulsasse 27ste klubisse. See tähendab, et Bonzo lõpetab 27aastaselt (just niikaua on Albrecht sellist lavanime kasutanud), nii nagu paljud head muusikud ja lauljad: Janis Joplin, Jimi Hendrix, Jim Morrison, Kurt Cobain, Amy Winehouse.

Kontserttuur algab 3.märtsil Pärnust ja lõpeb 1. aprillil Hiiumaal. Lisaks saab artistiga kohutada Tartus, Toilas, Paides, Raplas, Haapsalus, Vihulas, Sakus, Kuressaares, Nõmmel, Tallinnas, Viljandis, Laitse Graniitvillas ja Rakveres.

P.S „Tõe huvides pean märkima, et plaadi pealkirja ideed päris ise välja ei mõelnud, sain inspiratsiooni Juhan Viidingult ja tema üllitatud luulekogult „Ma olin Jüri Üdi“.“

17.veebruaril Jazz.ee esitleb: Ryo Kawasaki & Level 8
3. veebruaril Brain Agvin Group
20. jaanuaril Jazz.ee esitleb: Villu Veski Jazzgroup
9.detsembril Jazz.ee esitleb: Sofia Rubina ja Aimla-Kullerkupp Bänd
25. novembril Jazz.ee esitleb: Jaanika Ventsel
11. novembril Trio Romansid
28. oktoobril Tanel Ruben & Victoria
14. oktoobril Jazz.ee esitleb: Land of Drums
30. septembril Endla Jazzklubi 11. hooaja avakontsert Jazz.ee esitleb: Tafenau-Aimla kvintett
22. septembril Endla Jazzklubi 11. hooaja eelkäivitus Jaanus Nõgisto ja Tõnu Timm
29. juuli Erkki Otsman kvintett
15. juulil Duo Maret Palusalu / Indrek Oselein
1. juulil Duo Jaanson / Yaralyan
15. aprillil kell 21.30 Jazz.ee esitleb: Ghost Town / The Music of Bill Frisell
29. aprillil kell 21.30 Twice the Strings
13. mail kell 21.30 Trio BiBaBo feat. Ave-Liis Saluveer
27. mail kell 21.30 MRK pakt. PAHAD LOOD
3. juunil kell 21.30 Jazz n' Samba
17. juunil kell 21.30 Jason Carter