Jason Carter "Seeking the Divine"

Reedel, 17. juunil kell 21.30 Teatrikohvikus
Juunikuu keskmisel nädalal annab Eestimaa erinevais paigus kontserte silmatorkavalt mitmekülgne muusik Jason Carter. Siinpool juba tuttav kitarrivisionäär tutvustab seekord oma möödunud aasta lôpul ilmunud 18. sooloplaati "Seeking the
Divine". Sisekaemusliku originaalloomingu kôrval kuuleb muuhulgas, kuidas kôlavad haruldasele harf-kitarrile seatud Jean Sibelius ja Arvo Pärt.

Inglismaa edelarannikult Cornwallist pärit Jason Carter on rahutu hingega otsija, kes on alalôpmata teel. Viimase veerandsaja aasta jooksul on kitarrist pikemalt peatunud Londonis, Dubais, Kopenhaagenis, Singapuris ja Helsingis. Selle aja jooksul on ta esinenud ligi sajas riigis, sealhulgas Soome, Iiri, Suurbritannia, Tšehhi ja Venemaa sümfooniaorkestrite ees. Aastast 2012 on maailmarändur oma pesa pununud Lõuna-Prantsusmaal, kuid tema reisigraafik on jätkuvalt tihe.

Iga Jason Carter'i kontsert on kôigist eelnevaist erinev, kava ja esituslaad kujunevad vastavalt esinemispaigale ning publikule. Avarusse ja pühadusse pürgivatele instrumentaalpaladele pakuvad vaheldust muhedalt maised lood, mis ei lase sulnilt heliseva harf-kitarri saatel uinuda, vaid viivad kuulaja kaasa parunmünchausenlikult uskumatutesse seiklustesse ja akikaurismäkilikult vôimatutesse situatsioonidesse. Sellesse maailma on kerge sisse astuda, sest Jason Carter oskab avada uksi ja südameid, olenemata vanusest vôi veendumustest.

"Artistid nagu Jason Carter aitavad meil seista silmitsi tôega, ilma et sellesse sigineks vasturääkivusi. Nii tema muusika kui pajatused on toormaterial täisväärtuslikumaks ja huvitavamaks eluks." (Beat Magazine, USA)

"Jason Carter'i puhul ei oma kategooriad tähtsust. Korda läheb vaid see, et ta on originaalne, loominguline, eriline ja tal on hiiglama palju öelda." (Derek Walker, Phantom Tolbooth, USA)


Mängukava