TANEL RUBEN & VICTORIA

28. oktoobril 2016 
Victoria – vokaal
Meelis Vind – bassklarnet
Rain Rämmal – klahvpillid
Hele-Riin Uib – vibrafon
Taavo Remmel – bass
Tanel Ruben – trummid


Põneva instrumentaalse kooslusega ja tantsuliste klubirütmidega vürtsitatud jazzbänd esitab värsket loomingut!

Jazzmuusika sai tuntuks tantsu ja meelelahutusmuusikana 20. sajandi esimeses pooles. Miks mitte kasutada tantsulist momenti ka tänasel päeval - rütme ju jagub. Seda sama ideed on kõneall olev bänd kasutanud juba aastast 2001. Kontserte on tehtud erinevates jazzklubides ja festivalidel. Ansambli ridades on hinnatud ja tunnustatud eesti muusikud, loomingulise pagasi eest on vastutuse võtnud ansambli löökpillimängija Tanel Ruben.

Plaadi salvestamine on ühele bändile alati suur väljakutse. Mõned albumid saavad valmis päevaga, mõned kümne aastaga. Tanel Ruben & Victoria esimene album nägi ilmavalgust 2003. aastal. Sellest on ju tänaseks rohkem kui tosin aastat. Tundub muusikutelegi veider, et varem järge teha ei jõutud.

Käesolev plaat on salvestanud viimase aasta jooksul. Tõsi küll, kaks pala on väikeses mahus üles võetud 10 aastat tagasi. Siis järgnes pikk ootamine, kuni need palad hiljaaegu tervikuks muutusid. "Igal juhul on rõõm tõdeda, et lood, mida viimastel aastatel aegajalt lavadel mänginud oleme, on saanud ja leidnud tee plaadi vagudesse," rõõmustab bändi eestvedaja Tanel Ruben. "Muusika loomisel ja muusika kujundamisel on inspireerivaks olnud tantsuslisus, spontaansus ja samuti koosseis ning sellest tulenev kõla. Ajad ja moed küll muutuvad me ümber aga rütm ja gruuv jäävad saatama meid ilmselt kauaks."

http://www.tanelruben.com

Mängukava