Twice the Strings

29. aprillil 2016 kell 21.30
Kontsert on tasuta
Muusikastiil - Intelligentne pop

Twice the Strings on intelligentset popmuusikat viljelev bänd, mille helikeelest kostub nii karmimaid rock/bluusi noote, kui ka varmalt valitud meloodilisust. Kahe laulva kitarristi, Kelly ja Jaan-Eeriku sümbioosi kaudu sünnib muusika, millele lisavad värvi omaloomingulised tekstid ja põnevad lavakarakterid. Viimase lihvi annavad kooslusele bassist Mart oma paeluvate bassiliinide ja trummar Karl-Heinrich oma mahedate rütmidega.
See juhtus 2015. aasta septembris, kui TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias alustas oma õpinguid noor kitarrist ja laulukirjutaja Kelly Vask. Ei läinud kaua aega, kuni Kelly looming hakkas huvitama teisi, eriti kitarrist Jaan-Eerik Aardamit ning peatselt otsustatigi duona musitseerima asuda.
Mõni kuu hiljem sattus Jaan-Eerik jämmi käigus mängima koos bassist Mart Nõmme ja trummar Karl-Heinrich Arroga ning õhtu jooksul liitus nendega ka Kelly. Heast vibe’st hoolimata jäi asi sinna paika kuni alles 2016. aasta jaanuaris otsustati süted taas hõõguma puhuda ning moodustati Twice the Strings.
Kelly on pärit Rakverest ja alustas luuletamisega 14 aastaselt. Seda rada on ta jätkanud tänase päevani, saades inspiratsiooni igapäevast ning kandes oma mõteidi edasi läbi kavalate metafooride.
Jaan-Eerik, kitarrist ja laulja Saaremaalt õppis 4 aastat Kuressaare muusikakoolis Tiit Pauluse käe all kitarri ning just seal omandatud elutarkus on aidanud tal paremini mõista muusika olemust ning eelkõige õpetanud, kuidas muusikat ja teisi kuulata.
Mart Nõmme basskitarri keelte põhjustatud helivõngetest on suhteliselt keeruline jääda tuimaks. Tähtsaimaks peab ta muusikas emotsioone, nende välja näitamist ja mängimist. NB! Mart on Pärnust pärit.

Mängukava