Mis värvi on vabadus

Lavastus ei ole enam mängukavas!

Tegijad

  • autor Mati Unt
  • dramatiseerija-lavastaja Tiit Palu
  • kunstnik-lavastaja Silver Vahtre
  • valguskunstnik-lavastaja Margus Vaigur
  • muusikajuht-lavastaja Feliks Kütt 
  • koormeister Evald Raidma (külalisena)
  • laval rokivad Feliks Kütt, Raido Kurri, Karl Laanekask ning Tauno Aints (“Genialistid“)
peaosas Tambet Seling, teistes osades Ireen Kennik, Helle Kuningas, Carmen Mikiver, Kaili Närep, Katrin ValknaAhti Puudersell ja Jüri Vlassov

Tutvustus

Mati Undi romaani “Mõrv hotellis” põhjal loodud lavaloos kuuleb sõnalise osa kõrval elavas esituses paljusid kuuekümnendate aastate eriilmelisi poplugusid nagu “Üks imelik masin”, “Naer”, “Maailm ilma armastuseta”, “Kosmos—Maa”, “Tants kestab veel” jmt.

Lavastuse aluseks olev Mati Undi modernistlik romaan “Mõrv hotellis” ilmus 1969. aastal ja on pühendatud Marju Lauristinile. Lugu käivitavaks sündmuseks on mõrv, mille pealtnägijaks sattunud noormees võtab endale mõrva uurija ja hotelli päästja rolli. Tegevuse käigus hakkab valitud osa ähmastuma, kuna ta satub jälitajana ise ka tagaaetava rolli.

Mati Undi esimeste jutustuste peategelaseks on noor, avarate vaimsete huvidega inimene, kes elab valuliselt läbi inimsuhete poolikust. Peategelane püüdleb keskpärasusest ja argisusest välja, sügavamaks pingeallikaks on elumõtte küsimus. Sarnase heitluse haardes on ka käesoleva lavastuse aluseks oleva romaani peategelane, kes otsib vastust teda vaevavaile eksistentsiaalsetele dilemmadele.

Lavastuse kunstnik Silver Vahtre on pöördlavale loonud mitmekordse labürintliku konstruktsiooni – hiiglasliku hotelli kõige sinna juurde kuuluva – registratsiooniruumi, koridoride, tubade, rõdude ja liftiga. Võimsa ehitise salapärase ja mitmepalgelise atmosfääri loob Margus Vaiguri tundlik valguskujundus.

Esietendus 12. novembril 2005 Endla teatri Suures saalis.

Meedia

Mängukava