mudilastele mutukate elust / pilet 6 eurot

etendus kestab 1 tund 15 minutit (koos vaheajaga)
autor, lavastaja ja kunstnik Kaili Viidas
kostüümikunstnik Kris Lemsalu
valguskunstnik Margus Vaigur
muusika autor Janek Kivi
videomeister Argo Valdmaa
liikumisjuht Hellar Bergmann

osades Ireen Kennik, Kati Ong, Karin Tammaru, Priit Loog, Tambet Seling, Bert Raudsep

Muinasjutuline ja fantaasiarikas pilguheit ühe väikese tüdruku suvesse, mille käigus ta õpib vanaema abiga endast väiksemaid elusolendeid nägema ning nendega suhtlema.

Tüdruk viiakse kuuks ajaks maale vanaema juurde, kelle kodu asub  paksus metsas ja kus tal omavanuseid mängukaaslasi ei ole. Metsas elab aga palju erinevaid põrnikaid, mutukaid, limukaid, keda tüdruk senini on kartnud ja võõrastanud. Tänu oma vanaemale õpib ta aga neis nägema midagi enamat, kui lihtsalt tüütuid ja hirmsaid põrisejaid-porisejaid-pirisejaid. Tüdruku mõttemaailmas muutuvad nad veidrateks, lõbusateks ja südamlikeks tegelasteks, kellel on oma mured ja rõõmud. Uute sõpradega on väga tore ja huvitav. Igavana tundunud vanaema kodu muutub tõeliseks seiklustandriks. Ja mis kõige tähtsam: tüdruk ei karda enam tigusid, kärbseid, ega isegi ämblikke!

Publik istub poodiumitel ja patjadel. Kogu saali põrand on kaetud patjadega, mistõttu palub teater kaasa võtta vahetusjalanõud.

Esietendus 8. oktoober 2011 Küünis

Tunnustus

Kaili Viidas - Salme Reegi nimeline lastelavastuste auhind 2012 lavastuse "Põrrr...!!!" autori, lavastaja ja kunstnikuna – originaalse idee ja kogu ruumi hõlmava kujunduse sõlmimise eest põnevaks vaatemänguks, mis pakub meeldejääva reisi päriselule külla, ning teiseks lennuka osatäitmise eest lavastuses "Aladdini imelamp".

Kaili Viidas - Endla Kolleegipreemia parimale lavastajale ja kunstnikule 2011

Meedias

Mängukava