FiESTa XXX juubelikontsert

OMAR TORRES and special guests .  Pilet 25 eurot

Omar Torrez on oma muusikat kirjeldanud nii: “Jimi Hendrix, Carlos Santana ja James Brown joovad koos tequilat kuskil Venemaa baaris, mängivad öö läbi ja unustavad end sinna kuni varahommikuni.”

Omar Torrez on rändur. Tema sugupuus leidub vihjeid nii hispaania kui baski, aga ka aleuudi, norra ja isegi vene juurtele. Elades mustlaselu rändas ta läbi pea kogu maailma – Andaluusiast Kuubani, Egiptusest Venemaani, õppides igal pool sealsetelt meistritelt.

Täna USA-s elav muusik pälvis esimest korda laiemat tähelepanu pääsedes Seattle’s toimunud Jimi Hendrixi nimelise kitarristide võistluse finaali, kus ta muide esines laenatud kitarriga.
“Seattle Times’i” muusikakriitik nimetas teda ladina Hendrixiks: “Kiiremaid sõrmed Läänes!”

Eelkõige tuntakse aga Omar Torrez’i siiski kui Tom Waitsi ansambli kitarristi ja bandžomängijat “Glitter and Doom’i” tuuril 2008. aastal.

Lisaks Tom Waitsile on Omar Torrez jaganud lava selliste nimedega nagu Buena Vista Social Club, Jethro Tull,, Bill Laswell, Mumiy Troll, Nortec Collective, Francisco Aguabella ja veel paljud teised.

Omar Torrez’i enda muusikaline retsept koosneb võrdsetes osades post-modernsest rockist, delta bluesist, mehhiko ja kuuba son’ist


Mängukava