Tantsulavastus ''...and Blue''

Fine5 tantsuteatri lavastus
„...and Blue“ - Eesti Teatri tantsuauhinna 2015 nominent

"See on lugu igaühest meist- tõusudest ja langustest, võitudest ja kaotustest, üksindusest ja soojusest, mis on mõistetav ainult sinu hingele.“ L.Tsõganova

Fine5 Tantsuteatri lavastus „…and Blue“ peegeldab konflikti progresseeruvast „üksiolemise-tundest“ meie sees ja meie ümber – hirmu ja pinget, mis tekib üksikindiviidi ja grupi vahel, kui empaatiavõime asendub ükskõiksuse ja hoolimatusega.

Lavastajad ja koreograafid: Tiina Ollesk, Rene Nõmmik
Tantsijad: Helen Reitsnik, Tatjana Romanova, Simo Kruusement, Endro Roosimäe, Tiina Ollesk, Olga Privis
Muusika: Taavo Remmel, Virko Veskoja
Valguskujundus: Airi Eras
Tehniline teostus: Priidu Adlas
Kostüüm: Epp Kubu
Visuaal: Rain Saukas
Kestus: 60min.
Esietendunud 6.11.2014 Vaba Lava kuraatorprogrammis
Kaasprodustsent: Vaba Lava

Postimees 11.11.2014, Heili Einasto: "Tantsijad visklevad ja voolavad, hiilivad ja hängivad, sõuavad ja sõdivad – iseenda ja üksteisega – , olles peaaegu kogu aeg koos ja ikkagi nii ängistavalt üksi. Elu näib uppuvat tarbetute ettevõtmiste suurustlevasse saginasse, igaühe määratlematutesse muredesse ja tõeliselt oluline – kaasinimene – vajub märkamatult suhtlemise suutmatusest tekkivasse loobumiste laukasse. Fine 5 tantsukeel on selles porise argipäeva kirjelduses ootamatult poeetiline ja voolav: tantsijate kehad siuglevad nii, nagu oleksid nad unustanud, et neis on ka pikad luud."

Eesti kaasaegse tantsu järjepidevaim sõltumatu tantsu esindaja Fine5 Tantsuteater tegutseb aastast 1992, kui viis tantsijat moderntantsuteatrist "Nordstar" asutasid oma trupi. 1997 aastast jätkab teater projektitrupina koreograafide Tiina Olleski ja René Nõmmiku juhtimisel. Fine 5 on mitmete rahvusvaheliste tantsukonkursside laureaat, esinenud arvukatel välisfestivalidel ja teatri lavastused on mitmeid kordi nomineeritud Eesti Teatri Aastaauhindadele (tantsulavastuste laureaat 2008).

Vaata lisaks: www.fine5.ee
Video: https://vimeo.com/120894178
http://youtu.be/C1Oyc2Cfs78

Mängukava