Endla teater
PRESSITEADE
09.12.2011

Endla lavale jõuab idamaine lastelavastus „Aladdini imelamp“

Teisipäeval, 13. detsembril kell 12 esietendub Endla teatri Suures saalis idamaa muinasjutul põhinev lastelavastus „Aladdini imelamp“. Põneva muinasloo lavastajaks on Enn Keerd.

Lavastus räägib ühes kauges idamaa linnas elavast poisist nimega Aladdin. Ühel päeval satub Aladdin kohvikus pealt kuulma kahe kurja ja rahaahne mehe salasepitsusi. Juhuslikult pealt kuuldud kõnelus viib Aladdini uskumatute sündmuste keerisesse, mille käigus satub tema kätte esmapilgul vana ja väärtusetuna näiv lamp. Lambi sees aga elab võimas ja abivalmis džinn. Koos asuvad nad nurjama kurje kavatsusi ja teevad niisama nii mõnegi maagilise viguri. Kõigele lisaks kohtab Aladdin oma seikluste käigus ka imekaunist printsessi ja armub esimesest silmapilgust.

Lavale kerkiva muinasjutumaailma ja värvikad kostüümid on loonud külaliskunstnik Liisa Soolepp. Lavastuse originaalmuusika on kirjutanud Feliks Kütt ning idamaised tantsud seadnud külalisena Renate Valme. Nimiosas astub üles Sten Karpov, teistes osades Feliks Kark (külalisena), Kaili Viidas, Karin Tammaru, Lauri Kink, Ahti Puudersell, Tambet Seling ja Indrek Taalmaa.