Endla teater
PRESSITEADE
13.02.2012

Esietendub Endla Noortestuudio lavastus „Üle piiri“

Teisipäeval, 14. veebruaril kell 19 esietendub Endla teatri Küünis Endla Noortestuudio lavastus „Üle piiri“. Eliitkoolinoorte elust rääkiva näidendi autor on endine stuudiolane Janika Maidle, lavastajaks Noortestuudio juhendaja Enn Keerd.

„Üle piiri“ tegevus toimub ühes eliitkoolis, kus enamik õpilasi on rikkast perest ja heade õpitulemustega. Kätte on jõudnud gümnaasiumi lõpetamine ning nii kool, vanemad kui ka noored ise ootavad endalt üksnes kõrgeid tulemusi. Loo keskmes on Kristina, tema vend Robert ning klassi priimus Mirtel, kellelt Robert õppimises abi saab. Kuna Robert on Kristina jaoks pärast vanemate surma ainuke lähedane, hakkab ta kartma, et Mirtel võtab Roberti temalt ära.

Kristina üksindusekartusest saavadki alguse ootamatud sündmused, kus üks tegu viib lumepalliefektina teiseni. Lavastuse pealkiri viitabki sellele, kuidas inimesed mõtlematult käitudes üle piiri võivad minna ning teistele nõnda suurt kahju teevad. Näidendi autori Janika Maidle arvates on oluline endale tunnistada, et üle piiri ei saa minna vähe või palju – kui üle piiri on mindud, tuleb alati tegeleda tagajärgedega.

Janika Maidle osales Noortestuudio töös aastatel 2009-2010. 2010. aastal lõpetas ta Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi ja jätkas aastaks õpinguid Tartu Ülikooli teatriteaduse erialal. Hetkel on Janika seotud stand up komöödiaga ja astub üles Comedy Estonia korraldatud vaba mikrofoni üritustel. „Üle piiri“ on Janika Maidle esimene näidend.

„Üle piiri“. Esietendus 14. veebruaril Endla teatri Küünis. Autor Janika Maidle, lavastaja Enn Keerd, kunstnikud Maarja Noormets ja Kristina Lõuk (külalised EKAst), muusikaline kujundaja Janek Vlassov, valguskunstnik Rene Liivamägi (külalisena). Osades Endla Noortestuudio õpilased Grete Elviste, Carolina Tagobert, Karl Verlin, Mikk Pärg, Karolin Kaup, Merilin Hoomatalo, Reelika Maiste, Sandra Tarjus, Evelin Uus, Karl Paju, Carl Väljaäär.