Endla teater
PRESSITEADE
21.02.2012

Endla teatris esietendub muusikal „Boyband“

Laupäeval, 25. veebruaril kell 19 esietendub Endla teatri Suures saalis Peter Quilteri muusikal „Boyband“. Poistebändi Freedom eduloost rääkiva muusikali lavastaja on Andres Dvinjaninov ning Freedomi solistina astub koos Endla näitlejatega üles Koit Toome.

„Boyband“ heidab pilgu muusikatööstuse telgitagustesse läbi poistebändi Freedom pealtnäha täiusliku eduloo. Freedom pannakse mänedžeri poolt kokku kui ideaalne popprodukt, kes kiirelt rahvusvahelise läbilöögi saavutab. Peagi hakkavad aga tekkima omavahelised vastuolud, mis seavad suured tulevikuplaanid kahtluse alla.

Muusikali sündmustikku saadavad Freedomi esituses populaarsed hitid Backstreet Boysi, Take Thati, N’SYNCi ja paljude teiste maailmakuulsate poistebändide repertuaarist. Koos Koit Toomega moodustavad poistebändi Freedom Endla teatri näitlejad Sten Karpov, Priit Loog, Bert Raudsep ja Tambet Seling.

„Kuigi autor on „Boybandi“ nimetanud muusikaliks, areneb lugu peamiselt lavataguste sündmuste kaudu, mis vahelduvad šõuliste kontsertesinemistega. Nii et publik saab etenduselt samaaegselt teatri-  ja kontserdielamuse – Endla teatri täienenud heli- ja valguspark võimaldavad lavastuses tõepoolest staadionikontserdi meeleolu aimata,“ rääkis lavastaja Andres Dvinjaninov.

„“Boybandi“ puhul on eriline, et kõik lavastuses kõlavad lood on vaid hitid. Kui tavaliselt on muusikalis kaks-kolm kõige kuulsamat lugu, siis „Boybandis“ saab publik ilmselt kõiki refrääne kaasa laulda,“ lisas lavastaja. 

Tänavusel kevadhooajal antakse „Boybandiga“ kaksteist etendust vaid Endla teatri Suures saalis.

Muusikal „Boyband“. Esietendus Endla teatri Suures saalis 25. veebruaril. Autor Peter Quilter, lavastaja Andres Dvinjaninov (külalisena), kunstnik Riina Degtjarenko (külalisena Eesti Draamateatrist), koreograaf Märt Agu (külalisena), muusikajuht Felik Kütt, valguskunstnik Margus Vaigur, videokujundaja Argo Valdmaa, lauluõpetajad Feliks Kütt ja Ester Marrand. Osades Koit Toome (külalisena), Sten Karpov, Priit Loog, Bert Raudsep, Tambet Seling, Indrek Taalmaa, Ireen Kennik, Ahti Puudersell, Kaili Viidas, Liis Laigna ja Freedomi tantsutüdrukud.