Endla teater
PRESSITEADE
27.03.2012

Endlas esietendub draama „Sinikad“

Reedel, 30. märtsil kell 19 esietendub Endla teatri Suures saalis rootsi näitekirjaniku Maria Blomi draama „Sinikad“, lavastaja Enn Keerd ning kunstnik külalisena Aime Unt. Osades Piret Laurimaa, Sepo Seeman, Karin Tammaru, Jaan Rekkor, Lauri Kink ning Endla laval taas Lii Tedre.

„Sinikate” tegevus toimub kaasaja Rootsis, aga võiks sama hästi aset leida tänases Eestis. Näidend räägib ühiskondlikust ja sotsiaalsest survest olla kõiges täiuslik – kuulekas kodanik, ideaalne abikaasa ja lapsevanem.

„Lavastus küsib, kas me elame oma elu täna ehk liiga keeruliseks, sest me ei oska teha endas sisekaemust, endaga kokku leppida, mis meie jaoks tegelikult on kõige tähtsam. Me elame väliselt peale surutud normatiivide järgi ja kui me enda või teiste arvates ei suuda nendele standarditele vastata, tekib äng ja tunne, et ei saa hakkama,“ rääkis lavastaja Enn Keerd ja lisas, et kõik need teemad on ometi asetatud autor Maria Blomi loodud omanäolisesse maailma, mis mõjub ühtaegu liigutavalt, helgelt ja maagiliselt.

Maria Blom „Sinikad“. Esietendus 30. märtsil Endla teatri Suures saalis.

Tõlkija Maarja Aaloe-Laur, lavastaja Enn Keerd, kunstnik Aime Unt (külalisena), valguskunstnik Sander Põllu (külalisena TÜ Viljandi Kultuuriakadeemiast), muusikaline kujundaja Feliks Kütt. Osades Piret Laurimaa, Sepo Seeman, Karin Tammaru, Jaan Rekkor, Lii Tedre,  Lauri Kink.