Endla teater
PRESSITEADE
31.08.2011

Endla Teatrigalerii alustab uut hooaega kahe näituse avamisega

Endla Teatrigalerii uus hooaeg algab 2. septembril Katrina Tangi fotonäituse „Vanaema kodu võlud“ avamisega Teatrikohvikus. 3. septembril avatakse Teatrigalerii Sammassaalis Mats Õuna fotonäitus „BestBefore 47 – Aktiaalne kaamera. Fotod aastatest 2005-2011“.

„Näitus "Vanaema kodu võlud" on fotoseeria lastemoest, mis on üles võetud minu enda vanaema eestiaegses kodus. Piltide temaatika on väga hubane ja vanaemalikult kodune – pitskardinad, maitseaine purgid riiulis, iidsed armsaks saanud mänguasjad – , mis ehk kutsub ka vaatajat väikesele nostalgia retkele,“ rääkis näituse autor Katrina Tangi.

Näitus avatakse Teatrikohviku esimesel korrusel 2. septembril kell 15. Avamisel on lastel võimalik ise ühekordsete kaameratega fotosid teha ning laste tehtud fotod riputatakse nädala jooksul kohviku seintele. Teatrikohvikusse jääb näitus 29. oktoobrini.

Järgmisel päeval, 3. septembril kell 17 avatakse Teatrigalerii Sammassaalis Mats Õuna aktifotonäitus „BestBefore 47 – Aktiaalne kaamera. Fotod aastatest 2005-2011“.

„Miks ma pildistan „pakse“, alasti, sageli üle kolmekümneseid naisi? Arvan, et ennekõike just selle pärast, et mul õnnestub neid kujutada nii, et nad hiljem pilte vaadates endale veel rohkem meeldivad. Vähe sellest – pildid meeldivad ka nende elukaaslastele ja sõpradele. Neid pilte võib häbenemata panna välja näitustel oma koduseintest rääkimata. Nende piltide üle saab uhkust tunda. Ei ole vaja alluda kogu maailma ajusid vägistada püüdva moetööstuse ja meedia diktatuurile, mis postuleerib, et ilus saab olla ainult noor, sale ja seksikas naine,“ seletas autor.

Näitus jääb Endla Sammassaalis avatuks 29. septembrini.

Lisainfo:
Katrina Tang:
www.katrinatang.com
Mats Õun:
www.apple.ee

Piret Bergmann
Endla galerist

galerii[at]endla.ee

55 22 381