Endla teater
PRESSITEADE
30.11.2011

Endla Teatrigaleriis algab lastekuu

Neljapäeval, 1. detsembril avatakse Endla Teatrigaleriis kaks uut õpilastööde näitust. Sammassaalis saab näha Pärnu Vabakooli õpilaste valmistatud säästulampe, Teatrikohvikus aga Pärnu Kunstikooli õpilaste tehtud portreid Endla teatri näitlejatest.

Pärnu Vabakooli õpilastööde näitus „Aladdini säästulamp“ avatakse teatri Sammassaalis kell 14. Iga-aastaseks traditsiooniks kujunenud näitus on seekord inspireeritud päevakajalisest säästupirnide temaatikast ning Endla teatri jõululavastusest „Aladdini imelamp“, mis jõuab lavale juba 13. detsembril. Töödes on lapsed rakendanud vabalt oma fantaasiat ja nägemusi sellest, milline võiks olla Aladdini imelamp täna, säästulampide ajal. Nooremate klasside õpilaste ideid näeb joonistustena, vanemad klassid aga kasutasid materjalina polüstürooli. Õpilasi juhendas Vabakooli kunstiõpetaja Rait Pärg.

Neljapäevast on Teatrikohviku I korrusel avatud ka Pärnu Kunstikooli õpilaste portreede näitus „Teatrinäod“. Endla teatri galerist ja ühtlasi Kunstikooli õpetaja Piret Bergmann ehk Pusa pakkus sügisel välja idee teha 100-aastasele Endla teatrile jõuluüllatus ja nii valmisidki portreed kõigist Endla teatri praegustest näitlejatest. Õpilasi juhendasid Pärnu Kunstikooli õpetajad Kristel Pajos ja Tiina Saidla.

Mõlemad näitused on avatud kuni 5. jaanuarini 2012.