Liina Tennosaar lavastusest „Koht sigade seas“

Autor Athol Fugard, tõlkija Triin Lepik, lavastaja Enn Keerd, kunstnik Ingrid Proos (külalisena), valguskujundaja Jaan Laur, muusikaline kujundaja Feliks Kütt
Osades Liina Tennosaar (külalisena) ja Indrek Taalmaa
Esietendus 13.aprillil Endla Küünis

Aastaid tagasi Pärnu teatris pikalt töötanud, praegu vabakutseline näitleja Liina  Tennosaar kinnitab, et kutse Endla lavastusse „Koht sigade seas“ mängima tulla tegi talle suurt rõõmu: „Oleme Indrek Taalmaaga varemgi palju meeldivat koostööd teinud, suhtleme perekonniti, oleme head sõbrad ka väljaspool teatrit. Indrek küll vaikselt sondeeris pinda, et siin on üks põnev lugu tulemas jne., aga otse ka midagi ei rääkinud. Kui teatrijuht Ain Roost helistas ja ametliku pakkumise tegi, siis ma pärast seda kõnet küll lausa kiunusin rõõmust.“ Juba üsna pikalt kestnud prooviperioodi  kohta ütleb Tennosaar, et see on olnud ülimalt soe ja meeldiv.  
Nii nagu Athol Fugardi näidendi pealkiri „Koht sigade seas“ on ehmatav, on seda ka lugu ise: tõestisündinud loo põhjal kirjutatud näidendi tegevus algab 1950. aastate keskpaigas ühes väikeses külas, kus juba kümme aastat varjab ennast sigalas Nõukogude armeest põgenenud Pavel Navrotski (Indrek Taalmaa). Tema ainuke kokkupuude välismaailmaga on truu abikaasa Praskovja (Liina Tennosaar), kes sigalast väljaspool etendab leinavat leske. Nüüd on käes Võidupüha aastapäev ja Pavel on otsustanud kogu julguse kokku võtta ning räpasest sigalast välja astuda. Ta plaanib kaaskondsete ette minna, oma loo ära rääkida ning armu paluda. Viimasel hetkel lööb aga tema enesekindlus kõikuma, tal tekivad kahtlused inimeste kaastunde ja andestatavuse osas. Ja nii otsustabki Pavel oma kaitsekõne määramatusse tulevikku lükata ning jääda sigade juurde. Möödub palju aastaid enne kui Pavel leiab endas julguse välismaailmaga vastamisi seista ja taas taevatähti silmitseda. Liina Tennosaare kinnitusel on näidendi sisu ühelt poolt küll kurb ja isegi traagiline, aga ta on nii kirjutatud, et tegelikult on kohati ikka väga naljakas:“Meid endidki ajavad mingid asjad proovides ehk liigagi sageli naerma. See milline Indrek välja näeb ja mida ta teeb – väga raske on ka lavapartneril tõsiseks jääda. Ka saalis saab kohati ikka väga lõbus olema. See on kurbnaljakas lugu inimlikust inimesest, tema argusest, julgusest, hirmust, võimule vastu hakkamisest või sellele allumisest,“ võtab näitleja Pärnu teatri uuslavastuse sisu kokku. Žanrimääratluseks sobiks tema sõnul kõige paremini „komitragöödia“.