Sügishooaeg Endlas algab uue lavastusega

Endla teatri sügishooaja avab 14. septembril Küünis esietenduv lavastus "Armastuse õigekiri". Lavastus on ainest saanud Dunja Smirnova fimi stsenaariumist. Selle on tõlkinud ning lavaversiooniks teinud Gerda Kordemets.


Seekordne teatrifestival „Monomaffia“  keskendub naistele

Rahvusvaheline teatrifestival „Monomaffia“ toimub tänavu 14.-17. augustini Endla teatris. Neli päeva kestva festivaliprogrammi keskmes on naisteema, mis käib läbi tervelt viiest lavastusest. Puudutatakse naiseks olemise erinevaid tahke nii traagilises kui ka humoorikas võtmes. Festivalil osalevad lisaks Eesti näitlejatele artistid veel Soomest, Poolast, Saksamaalt, Hispaaniast ja Iisraelist.

Loe lisaks

Pildid: Monomaffia
  

Laupäeval saab viimast korda näha lavastust „Imetegija“.

Laupäeval, 10. augustil kell 19.00 tuuakse Endla teatri suures saalis viimast korda vaatajate ette tõestisündinud lugu „Imetegija“.

Loe lisaks 

 
Pakkumine teatrisõbrakaardi omanikele

Augustis pakume teatrisõbrakaardi omanikele kahte piletit ühe hinnaga lavastuse "Vaikus" etendusele 27. septembril.

See on lugu noorte inimeste kujunemisest, küpsemisest. Tegevus kulgeb ajas, 
mis mõned noormehed ja neiud välise olukorra tõttu justkui ühte ruumi kinni paneb ja nende omavahelised suhted äärmuslikuks pingestab. Sõprus, armastus, viha, elujanu, ausus, ahnus, reetlikkus pole seal enam lihtsalt sõnad, vaid neile tekib konkreetne ja kordumatu sisu. Tavalisest elust saab thriller, romantiline draama ja põnevik ühekorraga.

Kuna loo keskmes ei ole sõda ega ajalugu, vaid väikese inimgrupi hingeline seisund ja suhted, siis võiks see toimuda ka mõnes teises ajas ja kohas. Ja võibolla juba toimubki - näiteks täna ja sinuga. 

Esko Salervo käsikiri pälvis 2012. aastal Soome parima stsenaariumi eest antava Sylvi auhinna.

Draama "Vaikus" esietendus 16. märtsil 2013 Endla Teatri Küünis. 

Loe lisaks