08.03

„Säärase mulgi“ lisaetendused müügil!

Teist suve mängitava õpetliku lustimängu „Säärane mulk ehk Sada vakka tangusoola“ piletid on tänaseks juba nii hästi müünud, et mängukavasse on lisatud kolm lisaetendust: 31. juulil, 1. ja 2. augustil, mis jäävad ka viimaseks võimaluseks lavastust näha. Kõik etendused toimuvad Koidula muuseumi aias.

Tegemist on ääretult populaarse Endla Teatri suvelavastusega, mille lavastaja Kaili Viidas on nomineeritud Eesti teatri aastaauhinnale. Näidendi autor on Lydia Koidula, kuid nii, nagu iga jutuvestja esitab varem kuuldud lugu oma mätta otsast ja oma suuvärki appi võttes, ilmuvad selgi korral „Säärase mulgi“ tegelased vaataja ette pisut uues kuues ja justkui äratehtult. Ei saa midagi ära võtta, mida Koidula neisse karakteritesse on pannud, küll aga saab nende iseloomu, tundeid ja tegevusi värvida üha uute ja uute omadustega, mis jutustajale pähe tulevad.

„Säärase mulgi“ kunstnik on Arthur Arula, dramaturg Ott Kilusk, valguskunstnik Margus Vaigur, muusikajuht Ado Kirsi ja liikumisjuht Kardo Ojassalu. Lavastuses mängivad Ago Anderson, Feliks Kark, Lauri Mäesepp, Sander Rebane, Meelis Rämmeld, Indrek Taalmaa, Tõnu Oja ning Kardo Ojassalu, Rein Pihelgas, Joonas Tagel, Feofan Roos ja Mati Vürst.

Piletid müügil Piletimaailmas, Piletilevis ja Endla Teatri kassas.

Foto lavastusest. Autor Gabriela Liivamägi.

06.03

Avatakse karikatuurinäitus „Juubel – Eesti Vabariik 100“

6.-30. märtsini saab Endla Teatrigalerii Küüni koridorides uudistada karikatuurinäitust „Juubel – Eesti Vabariik 100“. Koostöös Kodanikuühiskonna Sihtkapitali ja EV100 korraldustoimkonnaga loodud näitus on kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks. 

Karikatuurinäitus „Juubel – Eesti Vabariik 100“ pandi kokku 100 parimast samanimelisele konkursile laekunud tööst. Eesti Huumoriliidu korraldatud konkursist võtsid osa nii Eesti, Euroopa riikide kui ka kaugemate maade karikaturistid. Kokku saabus võistlusele 370 tööd.

Parima tulemuse saavutas Mojmir Mihatov (Horvaatia), teise koha Urmas Nemvalts (Eesti) ning kolmandat kohta jäid jagama Sergei Semendyaev (Ukraina), Priit Koppel (Eesti) ja Tarmo Vaarmets (Eesti). Žüriisse kuulusid Eesti Huumoriliidu esimees Andrus Tamm ning endised ja praegused karikaturistid Heinz Valk, Hardi Volmer, Eduard Tüür, Roman Matkiewicz, Gatis Sluka (Läti) ja Arunas Vaitkus (Leedu).

01.03

Esietendub Ivan Võrõpajevi „DreamWorks“

Foto lavastusest. Autor Gabriela Liivamägi.

3. märtsil 2018 kell 19.00 esietendub Endla Suures saalis vene näitekirjaniku Ivan Võrõpajevi muinasjutt armastusest, sõprusest ja surmast „DreamWorks“.

„DreamWorks“ on lugu masendusse langenud Davidist ja tema sõpradest, kes teda aidata püüavad. Kasutusele võetakse kõik sõpruskonnale teadaolevad teraapiavõtted budismist viskini, kuid miski ei aita. Siis aga kingivad sõbrad Davidile naise, kes teab erilist saladust – ta teab, kuidas unistused töötavad. „See näidend vastab küsimusele, mis on armastus, täpselt nii, nagu mina sellest aru saan,“ ütleb lavastaja Ingomar Vihmar. „Võrõpajev on kõik selle, mis mina olen tahtnud öelda armastuse kohta, siin kõik väga ilusasti ära rääkinud ja vahepeale põiminud ka sellist väikest draamat. Ehk see vastus jõuab mänguliselt ja ette mängituna paremini kohale. Nii et kes tahab seda vastust teada, see peaks tulema „DreamWorksi“ vaatama.“

Näidendi autor Ivan Võrõpajev on üks huvitavamaid, hinnatumaid ja enim mängitumaid kaasaegseid vene näitekirjanikke, kelle teosed (ja lavastused) on jõudnud paljudele Poola, Saksamaa, Ameerika Ühendriikide, Kanada, Tšehhi, Bulgaaria, Inglismaa, Prantsusmaa ja Eestigi lavadele ning pälvinud kümneid auhindu. „DreamWorksi“ tõlkija on Tiit Alte, lavastaja ja muusikaline kujundaja Ingomar Vihmar, kunstnik Rosita Raud, valguskunstnik Margus Vaigur, helilooja Ardo Ran Varres, liikumisjuht Rauno Zubko ning lauluõpetaja Elo Kesküla. Lavastuses mängivad Sten Karpov, Liis Karpov, Fatme Helge Leevald, Kleer Maibaum-Vihmar, Carmen Mikiver, Jekaterina Novosjolova, Ago Anderson, Lauri Kink, Lauri Mäesepp ja Ingomar Vihmar. Järgmised etendused toimuvad 8., 14., 22., 24. ja 28. märtsil, 7. ja 25. aprillil, 10. mail, 22. juulil ja 4. augustil Endla Suures saalis ning 19. märtsil Eesti Draamateatris.


21.02

Endla Teatri Sammassaalis avatakse näitus "Vabadus"

Alates reedest, 23. veebruarist saab Endla Teatris uudistada näitust „Vabadus“ , mis jääb avatuks märtsi lõpuni. Näituse koostaja on Al Paldrok, kujundaja Taje Tross ning toetaja Pärnumaa Kutluurkapital. Avamine toimub reedel, 23. veebruaril kell 18.00 Endla Sammassaalis ning pidulik riietus (tume ülikond, õhtukleit) on kohustuslik.

Eesti Vabariigi iseseisvusmanifesti esimene avalik ettelugemine toimus 23. veebruaril 1918 kell 20.00 Endla Teatri rõdult. Just seetõttu on see ka sobiv paik, kus avada Eesti 100. sünnipäeva puhul suurejooneline näitus "Vabadus".

Näitusele koondatakse ajavahemikus 1918-2018 valminud eesti kunstnike teosed, mis kajastavad vabaduse kontseptsiooni eri generatsioonide vaatenurgast. Näitusel on esindatud Karl Burmani, Leonhard Lapini, Raul Meele, Tõnis Laanemaa, Laurentsiuse, Taje Trossi, Al Paldroki, Peeter Alliku, Toomas Kuusingu jt tööd.

Vanemad artiklid
Peida vanemad artiklid