27.03

Rahvusvahelise teatripäeva läkitus

Nüüd juba viiskümmend viis aastat tähistatakse kevaditi rahvusvahelist teatripäeva. Meie päev – need kakskümmend neli tundi – saab alguse Jaapanis no ja Bunraku teatri külje alt, kulgeb läbi Pekingi ooperi ja Kathakali tantsu kodumaa, peatub teel Kreekast Skandinaaviasse Aischylose juurest Ibsenini, Sophoklese juurest Strindbergini, teel Inglismaalt Itaaliasse – Sarah Kane’i juurest Pirandelloni, ning teiste hulgas ka Prantsusmaal, kus oleme meie ja kus on Pariis – maailmalinn, kes kõige rohkem võtab vastu truppe mujalt maailmast. Seejärel viib see päev meid Prantsusmaalt Venemaale, Racine’i ja Molière’i juurest Tšehhovi juurde, sealt edasi üle Atlandi, et loojangul lõpetada California ülikooli mõne kampuse lähistel, kus võib-olla parajasti mõned noored inimesed uuendavad teatrit. Sest teater tõuseb alati tuhast. Ainult kivinenud harjumusi tuleb väsimatult lõhkuda. Teater elab rikkalikku elu, trotsides aega ja ruumi. Kõige kaasaegsemad näidendid toituvad eelmistest sajanditest, kõige klassikalisem repertuaar kõlab tänapäevaselt iga kord, kui see uuesti lavale tuuakse.

20.03

Osale publikulemmiku valimisel!

Endla teater selgitab välja lemmik mees- ja naisnäitleja ning lemmiklavastuse. Hääletada saab kuni 26. märtsini nii internetis, teatris kui ka Pärnu Postimehe vahel ilmuva ankeedi abil.
Hääletajate vahel loositakse välja kutse kahele kõigile uue hooaja esietendustele ning lisaks viis korda kaks kutset vabalt valitud Endla teatri etendustele.
17.03

Esietendub karge romantika "Peaaegu armastus"

18. märtsil esietendub Endla teatri suures saalis karget romantikat pakkuv „Peaaegu armastus“. Need on lood armastusest. Peaaegu.

13.03

"Libahundi" lisaetendused 11. ja 12. aprillil

Endla Noortestuudio lavastuse "Libahunt" kaks lisaetendust toimuvad 11. ja 12. aprillil. 
Vanemad artiklid
Peida vanemad artiklid