27.01

Endla kevadhooaja uuslavastused täitunud ja täitumata unistustest

Endla teatri aasta on alanud töiselt – korraga tehakse tööd kolmes proovisaalis.

Juba 20. veebruaril esietendub Küünis tänapäeva ühe populaarsema Horvaatia kirjaniku Miro Gavrani „Kõik naistest“. Elulise, lõbusa ja üllatusi pakkuva südamliku komöödia lavastab Kaili Viidas. Sõbralikult enesekriitilise loo naistest toovad publikuni kolm näitlejannat, Carmen Mikiver, Karin Tammaru ja Liina Tennosaar, kes kehastavad viitteist tegelaskuju ja toovad vaatajani viis omavahel põimunud lugu.

Muusikalise suurlavastusena toob Endla sel hooajal välja lastekirjanduse klassikaks saanud loo Peeter Paanist – poisist, kes keeldub suureks kasvamast. Juba üle saja aasta nii lapsi kui ka täiskasvanuid lummanud muinasjutu toob lavale Oleg Titov. Nimiosas saab näha Endla teatri noort näitlejat Sander Rebast, kes on lavastaja sõnul justkui Peeter Paani rolli loodud. Lisaks teeb lavastuses kaasa peaaegu kogu Endla näitetrupp ning kadunud poiste ja indiaanlastena saab näha Pärnumaa koolide õpilasi.

Ka Endla teatri lavastuses tõusevad lapsed koos Peeter Paaniga lendu, et jõuda Eikunagimaale, kus täituvad nende fantaasiarikkad unistused. Põnevate tehniliste lahenduste ja Liina Tepandi suurejoonelise lavakujunduse kõrval  kõlab lavastuses Feliks Küti muusika. Laulutekstide ja dramatiseeringu autor on Silvia Soro.

Endla Noortestuudio õpilased toovad Enn Keerdi käe all 14. märtsil  Valge saali lavale Hispaania näitekirjaniku Miguel Mihura absurdikomöödia „Kolm torukübarat“. Näidend otsib vastust küsimusele, kas tõeline õnn on üldse kunagi saavutatav või me jääme igavesti tahtma seda, mida meil ei ole. Lisaks noortele teeb lavastuses kaasa Eesti vanim tegutsev meesnäitleja Feliks Kark.  Absurdihuumor on lavastaja sõnul näidendi üks külg, teisalt on tegu armastuslooga.

Kevadhooajal jõuab Endlasse lavastama veel Madis Kalmet. Mais esietendub Küünis Eduardo Galáni poeetiline „Kahe lugu“. Hispaania kirjaniku sotsiaalselt tundlik tekst jutustab huumori ja inimliku soojusega loo noorest ja harimatust Lolast (Karin Tammaru) ja pahurast kirjandusõpetajast Ortizist, kes loeb kannatamatult päevi pensionini (Guido Kangur). Nende väga ebatõenäolise kohtumise põhjustab käitumisprobleemidega Daniel, Lola poeg ja Ortizi õpilane. See on lugu õppimisest ja õpetamisest nii koolis, elus kui ka tundemaailmas.  

Kevadhooaja piletid on müügil siin