08.01

"Viimane kauboi" jõudis proovisaali

02.märtsil esietendub Pärnu Endlas kantrimuusikal „Viimane kauboi“, mille teksti autor on Urmas Vadi, muusika ja laulutekstide autor ning muusikajuht Feliks Kütt. Lavastab külalisena ka Endla eelmise ja praegugi mängukavas edukalt jooksva muusikali „Boyband“ lavale toonud Andres Dvinjaninov. Kunstnik on Kristina Lõuk (külalisena), valguskunstnik Margus Vaigur  ja videokujundaja Argo Valdmaa.  Osades on  Tanja Mihhailova (külalisena), Piret Laurimaa, Carmen Mikiver, Karin Tammaru, Triin Lepik, Sepo Seeman, Ago Anderson, Jüri Vlassov, Lauri Kink, Tambet Seling, Ahti Puudersell ja ansambel Feliks Küti juhtimisel.
Lühidalt sisust
: Ühe väikelinna teatri direktor Joel seisab raskete valikute ees - tema juhitud teatri eelarve on miinuses ning kui ta probleemile lähiajal lahendust ei leia, ähvardab ministeerium teatri hoopistükkis sulgeda. Ka Joeli isiklik elu pole kiita - naine Liisa tõstab ta tänavale, sest on väsinud, et mees teatri alailma esiplaanile seab ning pikki töötunde teeb. Kõik tundub juba ülimalt lootusetu, kuni Joel saab unes vana ja targa indiaanlase käest ilmutuse: teatris tuleb lavale tuua kantrimuusikal!
Päris õige vestern, mille tegevus toimub Metsikus Läänes ning  kus on kantri, hea nali, viski, hobused, alatud teod, kaunid naised, reetmine ja verine kättemaks. Direktor asubki tegutsema, et oma unistus ellu viia ja teater finantskrahhist päästa. Algab peadpööritav seiklus, kus lähevad segamini mäng ja elu ning kõike saadab ehe kantrimuusika.
Teksti autor Urmas Vadi  selgitas, et tema soov oli kirjutada muusikali libreto, kus oleks ühendatud Eesti tänane teatri- ja ka muu elu laiemalt ning ehe Lääne lugu ehk vestern. „Muusikal on võimas ja mõjukas vorm, mille kaudu on autoril suurepärane võimalus publikuga suhelda.  Idee oli kirjutada lugu, mis ei ole banaalne, millel on sisu ning mis on siis omakorda läbi põimitud muusikaga,“ selgitas Vadi. Pärast esimest lugemisproovi kinnitas autor, et see oli meeleolukas  ja et kogu loominguline koosseis on seekord „kuidagi eriliselt lahe“.