12.02

Avame näituse: Artur Tuur Kuusi "CV"

Olete oodatud homme, 13. veebruaril kell 17.00 näituse avamisele.

Kogu veebruarikuu saab Endla teatri Sammassaalis nautida Artur Tuur Kuusi näitust „CV“. Kuusi sõnul tuleb näituse pealkiri ühe tema tuttava kommentaarist: „tsirr-virr“ – just sellise tunde olevat tekitanud nähtud pildid.

Piltide aluseks on matemaatilised mudelid, mis kirjeldavad olematuid elusvorme ja protsesse. Kui kirjutada üles kasvõi lihtsaima kaksikpendli võnkumine, mille valemid näevad välja paberil elegantsed ja lihtsad, siis edasine arvuti arvutatud pilt viib meid õige kähku täiesti jaburate ning sürreaalsete tulemusteni. Näitusel on üliväike osa meie pilkude eest faasiruumidesse peitunud kaosefüüsikast. Autori sõnul püüab ta kujutada mitteeksisteerivaid asju, ent mõni pilt on siiski millegi reaalelulisega sarnane.

Kõik pildid on teostatud digitrükis metallkomposiitmaterjalile generative art stiilis.

Artur Tuur Kuus on sündinud 1970. aastal. Matemaatikat, füüsikat ja programmeerimist õppinuna tekkis Kuusil idee, et matemaatilised funktsioonid võiksid peale selle, et nad modelleerivad meie füüsikalist ümbrust, elada mingit “omaelu”.  Kunstihariduse omandas autor Konrad Mägi nimelise maalistuudio maaliõpingutes. Hetkel tegutseb Kuus vabakutselise graafilise disainerina ning ajalehe graafikuna. Samuti saab tema käe all õppida Tartu Kõrgemas Kunstikoolis digitaalmaali.