14.01

„Eedeni aia“ viimane etendus

Endla teatri „Eedeni aed“ läheb pikemale puhkusele ning etendub sellel hooajal viimast korda reedel, 16.jaanuaril.

Eelmise aasta veebruaris Endla teatri noore lavastaja Laura Metsa käe all välja tulnud „Eedeni aed“ on moodne armastuslugu, mis pakub teatrielamuse ka nooremale publikule.  Ameerika näitekirjanik  Neil LaBute esitab „Eedeni aias“ mitmeid olulisi küsimusi. Mis on armastus ja mis on kunst ning kui kaugele ollakse valmis nende nimel minema? Ja mis on lõpuks tähtsam - sisu või vorm?

Loo ühel peategelasel, Adamil, ei ole naiste seas kunagi eriti lööki olnud. Kuigi tal olid tunded oma ülikoolikaaslase Jenny vastu, ei julgenud ta tüdrukut välja kutsuda ning nüüd on Jenny kihlatud hoopis Adami parima sõbra Phillipiga. Kui aga Adam kohtub muuseumis juhuslikult seksika ja enesekindla kunstniku Evelyniga, tekib nende vahel kiiresti kirglik ja intensiivne armastuslugu, mis pöörab Adami elu täielikult pea peale. Füüsilised ja psüühilised muutused, mis Evelyni mõjul Adamiga toimuvad, tekitavad tema sõprades üllatust. Näidendi finaalis toimub tegevuses aga ootamatu pööre, mis keerab sündmustele uue vindi peale.

Lavastuses mängivad Kaili Viidas, Tambet Seling, Kati Ongi ning Bert Raudsep. Tambet Seling pälvis Adama rolli eest Endla kolleegipreemia tiitli parima meesnäitleja kategoorias. Eelmisel aastal oli „Eedeni aed“ kõige külastatum lavastus Küüni saalis.