05.08

Endla Kostüümidraama ja teatrilaulude kontsert Jüri Jaansoni jooksul

Koostöös Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksuga avab Endla Teater 7. septembril oma uue hooaja ning kutsub kõiki spordi kõrvalt kultuuri nautima ning kultuurselt sportima. 104. hooaeg toob Endlasse uusi näitlejaid ning põnevaid lavastusi.

Sellel aastal toimub Kahe Silla jooksu raames  Endla Kostüümidraama, kostüümijooks. Ootame Teid kõiki kostümeeritult osalema Kahe Silla jooksul või retkel. Parim kostüüm saab kutse kõikidele Endla teatri järgmise hooaja esietendustele.

Kostüümidraama tarbeks valmisid Kahe Silla klubi ja Endla teatri ühise projektina fotoseeriad kostümeeritud viiest Pärnu sportlasest ja viiest Endla teatri näitlejast. Projektis lõid sportlastest kaasa jooksu algataja Jüri Jaanson, sõudja Kaisa Pajusalu, jalgpallur Kairi Himanen, sõudja Allar Raja, elujooksja Kristjan Puusild ning näitlejatest Ireen Kennik, Carmen Mikiver, Kaili Viidas, Priit Loog ja Sepo Seeman.

Fotod on uudistamiseks üleval Pärnus Rüütli platsil, Endla teatri juures ning Rannapargis.

Lisaks tervitab teater nii lastejooksu kui ka põhijooksu päeval väikesi ja suuri spordisõpru teatrilaulude kontsertidega. Lastelaulude ja putukate kontsert tuleb Endla lastelavastuste tegelaste poolt esitusele 6. ja 7. septembril. Jooksu põhipäeval peale autasustamist toimuval teatrilaulude kontserdil kuuleb hitte lavastustest “Viimane kauboi”, “Boyband” ja “Testosteroon”. Koit Toome kõrval tulevad lavale Endla teatri laulvad näitlejad ning bänd Viimane Kauboi. Endla teatri näitlejatest astuvad üles Kadri Adamson,  Karin Tammaru, Carmen Mikiver, Sepo Seeman, Tambet Seling, Ago Anderson, Priit Loog, Ireen Kennik, Lii Tedre, Kaili Viidas jt.

Kõigil huvilistel on võimalik tutvuma tulla ka teatrimaja lavataguse eluga. Teatrimaja ekskursioone viivad läbi Endla teatri näitlejad. Kostüümilao juures saab selga proovida valikut teatrikostüümidest ning laenutada kostüümijooksu jaoks kostüüme ja aksessuaare.

Lisainfo ja Endla Kostüümidraamale registreerimine siit.