13.05

Endla teater ja klubi Fookus esitlevad: „Kõik või mitte midagi“

Endla teatri noored näitlejad Fatme Helge Leevald, Sander Rebane, Lauri Mäesepp, Karl Edgar Tammi ja lavastaja Laura Mets kutsuvad osa saama suvelavastuse „Werther“ sünnist, sisenema maailma, kus on võimalik kõik või mitte midagi. Kuni „Wertheri“ esietenduseni 11. juulil võtavad noored näitlejad ja lavastaja endale eesmärgiks elada sama kirglikult kui nimitegelane. 

Sellel reedel, 15. mail on kõik huvilised oodatud Pärnu klubisse Fookus osa saama tantsuaktsioonist „tantsi kuni kukud“. Karl Edgar Tammi otsustas vastu võtta väljakutse ja tantsida kogu kirega hommikuni. Koos temaga on oodatud tantsuvõimeid proovile panema ning oma piire katsetama kõik huvilised. Lisaks ei puudu peolt lavastuslikud üllatused kogu näitetrupi poolt.

„Me tahame näha plahvatuslikku noorust, kuidas ta elab, hingab ja milline jõud temas peitub. Tähistame koos noorust, kirge, võimalusi – elu! Pidu igas viipes, pilgus, rakus, sekundis“, ütlevad noored näitlejad reedel toimuva peo kohta.

Goethe romantilisest kiriromaanist inspireeritud „Werther“ esietendub Kaelase mõisa pargis 11. juulil. Kümnel korral etenduv lavastus toob publiku ette loo nooruslikust idealismist ja esmakogemuste erksusest. Seistes valiku ees, kas jääda mugavusstsooni või võtta risk, on idealistlikud noored igal ajal sarnased. Nad põlevad soovist muuta maailma, astuda kodanliku mugavuse vastu, avardada piire ja viia ellu suuri ideid. Lavastaja Laura Mets ja neli värskelt teatrikooli lõpetanud näitlejat  küsivad, kuidas elada sama kirglikult ja sisemise põlemisega, ent seejuures pääseda Wertheri saatusest.

Lisainfo www.endla.ee/werther