18.04

Teisipäeval Endla Teatrikinos Cannes'i võidufilm "Dheepan"

Teisipäeval, 19. aprillil kell 19 linastub Endla Teatrikinos Cannes'i Kuldse Palmioksa võitnud "Dheepan", mis on  Jacques Audiardi meisterlik põnevusdraama Eestiski ülimalt päevakohasel pagulasteemal.

Sri Lanka kodusõja eest põgenev endine lapssõdur Sivadhasan pageb kodumaalt ja loksub paaditäie saatusekaaslastega tõotatud Euroopasse. Valedokumentidega varustatud mees saab endale paberite järgi ka naise ja tütre ning kolmest võõrast moodustub “perekond” kes asub elama Pariisi äärelinna.
Kojamehena leiba teeniv ning uue kultuuriruumiga kõigest väest kohaneda püüdev perepea taipab aga üsna pea, et on sattunud vihma käest räästa alla.
Rahutu Pariisi äärelinna kortermajades toimuvad kriminaalsed tehingud ja tänavatel toimub verine olelusvõitlus kus ellu jääb vaid kõige jõhkram.

“Dheepan” on karm aga väga vajalik film film elu ja armastuse võimalikkusest metsikus linnadžunglis mis ühtlasi osundab valusalt mitte ainult pagulasprobleemidele vaid ka sellele, et meil siin Euroopas pole asjad teps mitte palju paremad kui “neil seal”.

Režissöör Jacques Audiard
Osades Jesuthasan Antonythasan, Kalieaswari Srinivasan, Claudine Vinasithamby, Vincent Rottiers jt.