01.08

Endla Teatrikohviku seinu kaunistab pühapäevast Heiko Kivila näitus

Pühapäeval, 4. augustil kell 15.00 avatakse Endla Teatrikohvikus Heiko Kivila näitus 3D arvutigraafilistest töödest. 

3D graafika kujutab endast arhitektuuriliste ja plastiliste objektide ruumilist modelleerimist (virtuaalne skulptoritöö) ja tulemuse renderdamist kas fotoks või animatsiooniks. On võimalus ka stseenidele stereoefekt lisada, et hiljem seda kas vastavate prillide või seadmetega vaadata. Tulemuseks võivad olla vägagi fotolikud stseenid.

„Ma püüan oma töödes fotorealistlikkust mitte rõhutada, pigem võluvad mind kunstipärased ruumi ja valguse lahendused. Põnevaks teeb asja see, et 3D graafika töö sisaldab lisaks modelleerimisele ka virtuaalset valgustustööd, fotograafiat, rõivaste modelleerimist ja ruumikujundaja tööd. Nii tehakse ka arvutianimatsiooni ehk 3D multifilme. Muusikal on piltide temaatikas oluline koht. Omaette huvi on, nagu muusikaski, piltidel eriliste tämbrite ja helide otsimine,“ iseloomustas autor oma töid.

Pärnust pärit Kivila on iseõppijast muusik, kunstnik ja eksperimentaator. Ta on varasematel aastatel tegelenud rohkem maalimisega. Kaheksa viimast aastat on ta oma kunstitungi väljendanud peamiselt 3D arvutigraafikas. „Minu kunstinägemust ja kujundimeelt on mõjutanud sürrealism ja 1980. aastate hüperrealism. Eesti kunstnikest on olnud eeskujudeks Ando Keskküla, Lemming Nagel, Andres Tolts, Jaan Elken, Rein Tammik, Jüri Palm ja Toomas Vint,“  lisas Kivila.

Näitus jääb külalistele avatuks 17. augustini.

Foto autori loomingust: