10.07

Endla teatrisuvi alustab!

Täna, 10. juulil avab Endla teater oma suvehooaja, mil esietendub Hendrik Toompere lavastus „Woyzeck“. Lisaks uuslavastustele mängitakse teatrimajas peaaegu kogu mängukavas olevat repertuaari kuni 10. augustini. 1. augustil esietendub komöödia „Kvartett“, kus teevad kaasa armastatud vanema põlve näitlejad: Helene Vannari, Feliks Kark, Lii Tedre, Raivo Rüütel. Augusti teisel poolel on Endla teatrimaja rahvusvahelise teatri päralt. 13. augustil alustab teatrifestival Monomaffia, mis toob neljaks päevaks Pärnusse kokku monolavastused USA-st, Suur-Britanniast, Eestist, Soomest, Kreekast ja Poolast.

Kuu aja jooksul saavad Pärnu suvekülalised nautida pea igal suveõhtul paremikku teatri mängukavas olevast repertuaarist. Näha saab „Boybandi“, „Topeltelu“, „Testosterooni“ jt. 20.juulil mängitakse viimast korda kantrimuusikali „Viimane kauboi“. Väikestele teatrisõpradele on Endla teatri kavas lugu putukate põnevast elust lavastuses „Põrrr…!!!“. Kevadel esietendunud lavastustest näeb haaravat müsteeriumi „Vares“,  „Mandel ja merihobu“ ning  hämmastavat ja naerutavat lugu prantsuse kunstniku Philippe Dussaert’ist lavastuses „Dussaert`i kaasus“.

Homme esietenduv „Woyzeck“ on Hendrik Toompere kaasaegne tõlgendus Georg Büchneri samanimelisest näidendist. See on tragikoomiline lugu noorest mehest ja tema naisest ning noore inimese kohanemisraskustest tavaeluga. Lavastaja sõnul ei ole vahet, kas sündmused leiavad aset nüüd või kakssada aastat tagasi. Pole oluline, milline on ilmakord. Iga inimlik häda on naljakas. Toompere lavastab Endla teatris esmakordselt. Nimiosas saab laval näha Priit Loogu.

Lavastuse „Kvartett“ tegelasteks on kunagi kuulust nautinud muusikud, kes nüüdseks elavad vanadekodus ning valmistavad ette ühist esinemist. Elustavad ühised mälestused ja hetked laval, armumised ja lahkuminekud.  See on südamlik lugu, mis ajab ühteaegu naerma ja paneb kurvastama. Lavastaja Enn Keerdi sõnul peaks „Kvartett“ mõjuma teraapiliselt igale vaatajale -­ vananeda saab mitmeti. „Kvartett” toob Endla lavale kokku armastatud vanema põlve näitlejad ­­– Helene Vannari, Feliks Kark, Lii Tedre, Raivo Rüütel. Jean Horton`i rolliga tähistab hinnatud ja armastatud näitlejanna Lii Tedre oma 70 juubelit.

Peale Endla teatri suvehooaega on teatrimaja rahvusvahelise teatri päralt. 13. augustil  alustab teatrifestival Monomaffia, mis toob neljaks päevaks Pärnusse kokku monolavastused USA-st, Suur-Britanniast, Eestist, Soomest, Kreekast ja Poolast. Festivali alateemaks on sel aastal „Kõnelemata  lood“.