01.02

Endla suvelavastuse piletid nüüd müügil!

2016. aasta juulis elustab Endla Teater Paikuse-Reiu vabaõhulaval kaheteistkümnel õhtul Kuldse Trio tekkimise ja üleliiduliseks kuulsuseks saamise uskumatu loo. „Pao-Pao. Kuldse Trio lood“ toob lavale Ivar Põllu Tartu Uuest Teatrist. Lisaks Endla teatri näitlejatele astuvad lavastuses üles ka vanameistrid Mihkel Smeljanski ja Jüri Vlassov ise ning „Su nägu kõlab tuttavalt“ viimase hooaja võitja Juss Haasma.

Pole vist eestlast, kes Kuldset Triot ei teaks. Just enam-vähem täpselt samamoodi nagu karnevali kõikelubav tolategemine oli keskajal vastureaktsiooniks kiriku karmusele, oli kultuslik pulliansambel Kuldne Trio paljudele leevenduseks nõukogude Eesti hallis ja absurdses karmuses. Tagantjärele võib arvata, et tegemist polnud kvaliteethuumoriga. Ajal, mil vabastavaks naeruks piisanuks ka väiksest vihjest, ei hoidnud Kuldne Trio värvide ja rõhkudega kunagi kokku. Kuldse Trio nali pole kunagi olnud pooltoonides, kunagi pole jäänud selgusetuks, kus see nali tehti. See kas meeldis või mitte. Aga lähemalt vaadates on pilt sootuks leebem ja Kuldne Trio siiski väga naljakas ja veetlev. Või lihtsalt tundub see nii, sest kõik sealt ajast tulnud inimesed on Trio loomingust läbi imbunud ning helged lapsepõlvemälestused ei kuulu arvustamisele...

Et Kuldse Trio elu ja saavutused olid tihedalt seotud Endla Teatri inimeste ja tegemistega, tuleb „Pao-Pao“ tegevusse ja tegelasteringi ka palju teatriloolist Endla lavalt, garderoobist ja isegi aksilaost. Lavastaja Ivar Põllu ütleb oma tulevase lavastuse kohta ise, et lavastus on äraspidine edulugu kahest Endla teatri lavapoisist, kes muudavad eesti popmuusikat samamoodi nagu Ed Wood või Quentin Tarantino ameerika kinokunsti.

„Pao-Pao. Kuldse Trio lood“. Lavastaja, kunstnik ja muusikaline kujundaja Ivar Põllu (Tartu Uus Teater), kostüümikunstnik Renate Keerd (külalisena), muusikajuht Rando Kruus (Odd Hugo), valguskunstnik Margus Vaigur, videokunstnik Argo Valdmaa, laval Mihkel Smeljanski, Jüri Vlassov, Ago Anderson, Juss Haasma, Jaan Rekkor, Ireen Kennik, Carmen Mikiver, Lauri Mäesepp, Sander Rebane ja Tambet Seling.

Piletid on alates tänasest müügil Piletimaailmas, Piletilevis ja Endla teatri kassas. Kuni märtsi lõpuni pileti hind vaid 15 eurot.