04.11

Endlas saab viimaseid kordi näha „Vaikust“ ning „Heinrich IV“

Novembri- ning detsembrikuu jooksul tuuakse Endla teatris viimaseid kordi vaatajate ette draamad „Vaikus“ ning „Heinrich IV“.

Andres Noormetsa lavastatud „Vaikus“ on lugu noorte inimeste kujunemisest ja küpsemisest. Tegevus kulgeb ajas, mis mõned noormehed ja neiud välise olukorra
tõttu justkui ühte ruumi kinni paneb ja nende omavahelised suhted äärmuslikuks
pingestab. Sõprus, armastus, viha, elujanu, ausus, ahnus, reetlikkus pole seal
enam lihtsalt sõnad, vaid neile tekib konkreetne ja kordumatu sisu. Tavalisest
elust saab thriller, romantiline draama ja põnevik ühekorraga. 

Väikese inimgrupi hingelise seisundi ning suhted toovad vaatajateni Kaili Viidas, Ireen Kennik, Lii Tedre, Sten Karpov, Priit Loog, Jaanus Mehikas, Andres Noormets ning  Bert Raudsep. 

Lavastus põhineb Esko Salervo käsikirjal, mis pälvis 2012. aastal Soome parima stsenaariumi eest antava Sylvi auhinna. 

Etendused Endla teatri Küünis 8. novembril ning 4. detsembril.

Itaalia dramatisti, novellisti ning kirjaniku Luigi Pirandello kirjutatud tragöödia „Heinrich IV“ on lavastanud Enn Keerd. See räägib kõrgklassi kuuluvast mehest, kes kukub karnevalipidustuste ajal õnnetult hobuse seljast. Teadvusele tulles ei mäleta ta oma endisest elust midagi ning on veendunud, et ta on keskaja Saksa keiser Heinrich IV. Sõbrad aitavad mehel kakskümmend aastat selles kujutluspildis elada, luues tema ümber võimalikult tõepärase Heinrich IV õukonna maailma. Ent ükski illusioon ei saa kesta igavesti: lähedased otsustavad Heinrich IV šokimeetodil hullumeelsusest välja
tuua, et ta võiks taas nautida elu 21. sajandil. 

Nimiosas Jaan Rekkor. Teistes osades Piret Laurimaa, Katrin Valkna, Sten Karpov, Priit Loog, Jaanus Mehikas, Bert Raudsep, Sepo Seeman, Jüri Vlassov, Tambet Seling ning Ahti Puudersell.

Lavastust saab Endla teatris näha 21. novembril ning 16. detsembril.