22.01

Esietendub absurdikomöödia "Uhkus ja eelarve"

Reedel, 22. jaanuaril kell 19 esietendub Endla suures saalis EMTA Lavakunstikooli 27. lennu diplomilavastus "Uhkus ja eelarve". Lavastuse tekst on valminud trupi ühistööna ning on inspireeritud nii Eesti tänasest elust kui 1920. aastate vene absurdistidest. Tempoka absurdikomöödia täis nooruslikku energiat, musta huumorit, kalambuure ning ootamatuid süžeepöörakuid on lavastanud on 27. lennu dramaturgia üliõpilane, Panso preemia laureaat Mehis Pihla. 

„Laval on jälgitav lugu, milles peategelased ajavad selgelt oma asja. Aga lugu ei ole realistlik, selles peitubki lavastuse absurdsus“, ütleb lavastaja Mehis Pihla. „Teksti trupiga ette valmistades lähtusime tihti realistlikest olukordadest, aga pöörasime need etüüdides groteski. Lavastus võimendab igapäevaseid argiseid situatsioone“, kirjeldab Pihla diplomilavastuse ettevalmistusprotsessi.

Lavastuse kunstnikud on Eesti Kunstiakadeemia üliõpilased Terje Kähr ja Bib-Ann Kahk, osades  EMTA Lavakunstikooli 27. lennu üliõpilased Jürgen Gansen, Markus Habakukk, Laura Kalle, Ester Kuntu, Karl Laumets, Karmo Nigula, Saara Nüganen, Lauli Otsar, Ott Raidmets, Christopher Rajaveer, Liisa Saaremäel ja Risto Vaidla. Koos näitlejatega on laval Noor Muusik 2014 tiitliga pärjatud andekas pianist Johan Randvere.