05.12

Esietendub "Alice Imedemaal"

9. detsembril kell 18 esietendub suures saalis muusikaline koguperelavastus "Alice Imedemaal". 
Sa ju tead Alice`it? Seda hea fantaasiaga tüdrukut, kellele täiskasvanud alatihti ütlevad, et ta on juba piisavalt suur, et mingit asja teha ja teinekord jälle, et ta on veel liiga väike, et mingit teist asja teha. Nii ei tea Alice vahel ise ka, kas ta on nüüd piisavalt suur või parajalt väike või et kas ta parasjagu kasvab või kahaneb või et millises suuruses ta siis olema peab. Kõik see on üpris segadusseajav ja natuke imelik.
Ühel päeval, kui Alice parasjagu nende imelike asjade üle järele mõtleb, näeb ta Valget Küülikut, kes hirmsasti kuhugi kiirustab. Alice järgneb küülikule, aga kukub auku. Seal kuskil all või kaugel kohtab Alice paljusid naljakaid ja erilisi tegelasi. Näiteks Kübarseppa, Märtsijänest, Irvikkassi, Kuningaemandat, Unihiirt …
Kõigil neil on Alice'iga jagada mõni veider lugu või esitada mõni kummaline küsimus ning selgub, et imelik võib vahel olla päris imeline.


Lavastus põhineb maailmakuulsal Lewis Carrolli romaanil, mille on Endla teatrile dramatiseerinud Triinu Ojalo. Muusika ja laulusõnad on loonud Feliks Kütt, lavastajaks on Laura Mets, kunstnikuks Illimar Vihmar, valguskunstnikuks Mari-Riin Villemsoo Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiast ning liikumise ja tantsud on seadnud Rauno Zubko.

Lavastuses mängivad 
Fatme Helge Leevald, Ago Anderson, Saara Nüganen, Ott Raidmets, Sander Rebane, Kadri Rämmeld, Tambet Seling, Karin Tammaru, Carita Vaikjärv ja Pärnu noored tantsijad