24.03

Esietendub Andri Luubi „Pulli kirves“

Täna kell 19.00 esietendub Endla Küünis Andri Luubi [komeedia del norte] „Pulli kirves“. 

Ühes linnas on üks kena aed, kuhu tuleb kenale prouale kostiline Soomest ja proua annab talle lahkesti rendile oma pööningu ja aia suvitamiseks. Aga naise salapärased sugulasedki ihuvad magusale krundile hammast ja keeravad sellise sousti kokku, et vähe pole. Asi võtab kiiresti koomilised mõõtmed ja hea, et aed üldse püsti jääb. Sugulased tahaksid soomlase pealt kasu lõigata ja talle igasuguseid mõnusaid teenuseid müüa. Ja kuna hõimuvennal tundub raha olevat, siis läheb see kõik väga kalliks maksma. Vend ei tunne venda ja kirves lastakse käiku.  

„Pulli kirve“ autor ja lavastaja Andri Luup: „Sellele tekstile tõuke andis tegelikult suvine Praha ja hiljem Rakvere, aga oma lõpliku kuju leidis see õnneks tänu Pärnule. Mulle tundub, et kuigi pealtnäha on see lugu seotud justkui turismi ja hinnatõusuga, siis ometi on see teema minu jaoks laiem ega aegu ilmselt nii pea. See puudutab ideaalis meid – eestlasi ja idaeurooplasi – me kas oleme ükskõiksed või kõikühtsed.“  

Lavastuse kunstnik on Pille Jänes, valguskunstnik Margus Vaigur, muusikaline kujundaja Tõnis Leemets ning liikumisjuht Liis-Katrin Avandi. Laval on Ireen Kennik, Saara Nüganen, Kati Ong, Lii Tedre, Märt Avandi, Ott Raidmets, Meelis Rämmeld ja Tambet Seling. Järgmised etendused toimuvad 28. märtsil, 4., 7., 19. ja 25. aprillil, 10. mail ning 5. juulil Endla Küünis.

Foto lavastusest. Autor Aurelia Minev.