04.11

Esietendub "Minu vana daam"

5. novembril kell 19 esietendub Endla Küünis Ameerika näitekirjaniku Israel Horowitzi tragikomöödia „Minu vana daam“. Nimiosas Lii Tedre, kellele sekundeerivad Carmen Mikiver ning külalisena Egon Nuter.

Eluga ummikusse jooksnud keskealine Mathias lendab viimaste säästude eest New Yorgist Pariisi, et müüa isalt päranduseks saadud luksuslik korter. Kohale jõudes avastab mees oma suureks nördimuseks, et korter on viager – kinkekomplekti kuulub ka igakuist tasumist vajav 2400-eurone kommunaalmakse ning korteris elav vanaproua ja tema vaenulik tütar. Olude sunnil korterinaabriteks saanud kolmikul on üksteiselt nii mõndagi õppida, et minevikuga lepitust teha ning lootusrikkamalt tulevikku vaadata.

"Minu jaoks on see lugu eelkõige sellest, kuidas meie teod mõjutavad teisi inimesi, ilma et meil sellest aimugi oleks“, ütleb lavastaja Enn Keerd. “Kui erinev on see, millisena me ise ennast ja oma tegusid näeme sellest, mida arvavad meist teised? Siin ei ole must-valgeid situatsioone ega karaktereid, kõik on komplitseeritud ja on võimalikud erinevad rõhuasetused,“ jätkab Keerd.