16.04

Esietendub ökoloogiline armastuslugu "Kopsud"

Täna esietendub Endla teatri Küünis briti näitekirjaniku Duncan Macmilliani näidend „Kopsud“, milles mängivad Carita Vaikjärv ja Märt Avandi. Triinu Ojalo tõlgitud ökoloogilise armastusloo toob külalisena Ugalast lavale Taago Tubin. Lavastuse kunstnikuks on Liisa Soolepp, valguskunstnikuks Margus Vaigur.

„Kopsud“ räägib kolmekümnendates paarist, haritud ja keskkonnateadlikest inimestest, kes soovivad last saada, kuid selle otsuse tegemisel tuleb arvestada kõigi aspektidega - nii isiklike kui globaalsetega. Milline on õige käitumine ökoloogilise kriisi, ülerahvastatuse ja hübriidsõdade ajajärgul? Mis lõpeb esimesena - maailm või suhe?

„Igal ühel meist on olnud taolisi vestlusi taolistel teemadel. Kuigi konflikt näidendis käivitub lapse saamise teemadest, siis kandub see tekst palju sügavamate teemadeni, mis puudutavad identiteedi ja väärtusküsimusi“, ütleb lavastaja Taago Tubin. Ka näitlejad lisavad, et tekst hakkas prooviprotsessis kiiremini tööl kui tavaliselt, kuna pakkus palju äratundmishetki. „Üle ühe lause oli midagi tuttavat, vahel isegi sõna-sõnalt“, toob Märt Avandi paralleele igapäevaeluga.

„Kopsud“ on Endla kevadhooaja viimane esietendus ja seda mängitakse kuni mai lõpuni veel kuuel korral.

Foto Mats Õun.