04.03

Esietendus: PEETER PAAN JA VALGE LIND WENDY

Sellel laupäeval, 7.märtsil, esietendub suurejooneline muusikaline koguperelavastus "Peeter Paan ja Valge Lind Wendy"

autor J. M. Barrie
dramatiseerija ja laulutekstide autor Silvia Soro
lavastaja ja koreograaf Oleg Titov (Ugala teater)
muusika autor, muusikaline kujundaja Feliks Kütt

kunstnik Liina Tepand

Koguperelavastus tantsude, laulude ja kireva tegelaste galeriiga põhineb maailmaklassikaks saanud lool Peeter Paanist – poisist, kes keeldub suureks kasvamast. Wendy ja tema kaks venda tõusevad lastetoa aknalt lendu ja jõuavad koos Peeter Paaniga Eikunagimaale, kus lapsed kunagi täiskasvanuks ei saa ning täituvad kõige uskumatumad unistused: Wendy hakkab emaks kadunud poistele, nad kohtuvad vaprate indiaanlastega, võitlevad piraatide ja julma kapten Konksuga, kelle saatus on tiksuva krokodilli hambus. Seiklusliku fantaasialoo pinna all peitub kurvameelsusnoot ja nostalgia kadunud lapsepõlvesüütuse järele.

Juba üle saja aasta nii lapsi kui ka täiskasvanuid lummanud muinasjutu toob lavale Oleg Titov. Endla teatri noor näitleja Sander Rebane nimiosas on lavastaja sõnul justkui Peeter Paani rolli loodud. Lisaks teeb lavastuses kaasa peaaegu kogu Endla näitetrupp ning kadunud poiste ja indiaanlastena Pärnumaa koolide õpilased. Lavastuses on põnevad tehnilised lahendused, suurejooneline lavakujundus ja kõlab originaalmuusika. 

Nimiosas Sander Rebane, teistes osades Fatme Helge Leevald, Ireen Kennik, Kati Ong, Sepo Seeman, Ago Anderson, Tambet Seling, Lauri Mäesepp, Karl-Edgar Tammi, Priit Loog, Ringo Ramul (TÜVKA), Franko Mirjam, Ando Loosaar.

Kadunud poisid: Sten Sepp, Reinis Paatsi, Holger Orav, Karl-Enrik Kriis, Alex Sander Link, Leonhard Sass Taalmaa.

Indiaanlased: Lisette Laanela, Tõnis Tomson, Lisette Sivard, Lisanna Jürisoo, Markus Monak, Mark Monak.

Lugege lähemalt siit.