27.10

Esietendub „Meie aja kangelane“

Sellel nädalavahetusel, 1.novembril, esietendub Endla teatri suurel laval „Meie aja kangelane“, mille toob lavale Ukraina juurtega läti lavastaja Galina Polišuk. Oodata on põnevat lavakujundust Läti Rahvusteatri peakunstnik Aigars Ozolinsi poolt ning eredaid kostüümilahendusi kostüümikunstnik Liene Rolšteinalt. Endla teatri jaoks on see üle mitmete aastate esimene kord, mil lavastus tuleb välja meeskonnalt väljaspoolt Eestit.

Lugu räägib noorest ja nägusast ohvitserist Petšorinist (mängib Priit Loog). Tal oleks elus justkui kõik olemas, aga ometi tunneb küüniline ja kirglik mees pidevalt igavust ja seletamatut igatsust millegi kaugelasuva järele. Seda püüab Petšorin leevendada rohkete naisvallutustega, aga mõistab peagi, et ei ole võimeline kellesegi ennastunustavalt armuma. Ta riskib oma eluga duellidel ja Vene ruletis, aga saab aru, et ka see ei tekita temas mingeid emotsioone või elujanu.

Nagu Mihhail Lermontovi vene kirjanduse kuldvarasse kuuluv romaan „Meie aja kangelane“, toimub ka Endla teatri lavastuse tegevus Krimmis ja Tšetšeenias. Nagu ka tollal, lahendavad peategelased au, südametunnistuse, elu mõtte, aga ka võõra rahva tavadesse ja kultuuri süvenemise probleeme. Kuigi taustaks on pidevad sõjad, on lavastaja sõnul Endla teatri „Meie aja kangelane“ lugu eelkõige armastusest ja kirest ning elu mõtte otsimisest.

Endla lavastuse tegevus toimub paralleelselt kahes ajas – meie ajas ja Lermontovi ajas. Kas meie aja kangelane on erinev Lermontovi aja kangelasest?

Lavastaja Polišuki sõnul tulid nad koos kunstniku Aigars Ozoliniga Pärnu rannas jalutades mõttele tuua lavastuses meri ka Endla teatri lavale. Merel on oluline roll lavastuse kujunduses  ning vesi on Endla teatri suurel laval kogu etenduse vältel. Lisaks veele on lavakujunduses veel mitmeid huvitavaid lahendusi.

„Meie aja kangelases“ mängivad Priit Loogi kõrval Jekaterina Novosjolova, Kati Ong, Karin Tammaru, Carmen Mikiver, Fatme Helge Leevald, Jaan Rekkor, Tambet Seling, Sander Rebane, Ahti Puudersell, Eduard Tee.

Sellel aastal etendub lavastus Endla teatri Suures saalis vaid neljal korral: 1., 7., 22. ja 28. novembril.

 Lugege lähemalt: http://www.endla.ee/lavastused/tulevad-lavastused/meie-aja-kangelane