17.10

Kutsume teatrimälumängule!

Järgmisel nädalal tähistab Endla teater 103. sünnipäeva. Sünnipäeva nädala esimesel päeval, 20. oktoobril, leiab Teatrikohvikus aset teatriteemaline mälumäng. Oodatud on kultuurihuvilised 1-6 liikmelised võistkonnad. Auhinnad paneb välja Endla teater. Mälumängu korraldaja Jaak Känd ütleb, et mälumängus tuleb küsimusi nii Endla teatrist, teatrielust Eestis kui ka kultuurimälust üldisemalt. Mälumäng algab 20. oktoobril Teatrikohvikus kell 19-20.30. Eelregistreerimine Jaak Känd (Gulliver), tel 56 468 316.

Endla teater tähistab sünnipäeva 23. oktoobril. Lisaks mälumängule saab Teatrigaleriis alates neljapäevast näha Endla teatri tagatubades tehtud fotode näitust. Selleks korraldati 16. oktoobril fotoaktsioon Fookus:Endla!, mis kutsus fotograafiahuvilisi püüdma fotole kõike, mis toimub ühe päeva jooksul teatri tagatubades raamatupidaja ja puusepa tegemistest kuni näitlejate ning publikuni välja. Fotograafidele olid avatud töötoad, pildistada sai kakskeelset „Meie aja kangelase“ proovi lavastaja Galina Polišuki juhtimisel, õhtuse etenduse „Boyband“ heliproovi, laval ja lava taga toimuvat saginat, hommikust nõupidamist jpm. Endla teater valis huviliste hulgast välja üheksa fotograafi, nende hulgas nii harrastajaid kui ka professionaale. Täiendust sai ka Eesti Teatri- ja Muusikamuusemi kogu, kelle fotograaf samuti Endla tagatubasid pildistama sõitis. Aktsioonil tehtud pilte saab uudistada alates 23.oktoobrist Teatrigaleriis ja Teatrikohvikus.

Sünnipäeva õhtul, 23.oktoobril, mil teatris etenduvad „Titanic. Ilusad inimesed mängivad suuri tundeid“ ja Küünis „Mandel ja merihobu“, tähistab teater sünnipäeva koos publikuga ning kõiki ootab teatripoolne üllatus.