05.12

Gulliveri mängu finaal oli ülitasavägine

Gulliveri teatrifilmimäng 5.-9. klassidele toimus oktoobrist detsembrini ja sellest võttis osa 7 võistkonda  Pärnu linnast ja maakonnast. Mäng oli pühendatud 2012.a. sügisestele teatritähtpäevalistele - Aarne Üksküla, Marika Vaarik, Maimu Pajusaar, Kaarin Raid, Anne Paluver, Tõnu Kark, Artur Ots – ja Eesti filmi 100. aastapäevale. Kahe vooru põhjal selgitati 4 tublimat võistkonda, kes jätkasid poolfinaalides ja finaalis võisteldi juba võistkond võistkonna vastu.

Finaalmäng Vanalinna põhikooli ja Kuninga tänava põhikooli võistkondade vahel toimus teisipäeval, 04. detsembril. Žüriisse kuulusid Kaili Viidas, Roland Leesment  ja Toomas Šalda. Küsimused koostas ja mängu juhtis Jaak Känd (Gulliver). Vastati seitsmele teatri- ja filmiteemalisele küsimusele, võistkonnakaaslased pidid ära arvama tiimiliikme poolt neile kehakeeles edastatavaid sõnu. Koduseks ülesandeks oli ette valmistada 6-7-minutiline näitemäng Emil Kolozsvari Grandpierre'i raamatu "Imeflööt" mõne muinasjutu ainetel. Vanalinna põhikooli võistkond esitas  "Kolm tarka nõuannet" poeetilises ja klassikalises võtmes, Kuninga tänava põhikooli võistkond oli igihalja "Põrsake ja hunt" kaasajastanud SMS-laenude ning võlaprobleemidega. Võistlus oli tasavägine ja võitja otsustas teatrikammi ehk ristsõna lahendamine, kus nupukam ja riskeerivam oli Kuninga tänava Põhikool (Karmen Kõrnas, Merilin Kõrnas, Laura-Retti Laos, Johanna Odes, Martin Raid, Kristin Lisette Jõgiste). Nemad kogusid lõpuks 31 p. Vanalinna põhikooli (Renate Aomere, Timo Kudljakov, Nora Küüts, Laura Parts, Hanna Mai Raadik, Helo Liis Soodla, Kätriin Tamm) 30 p. vastu. Neile jäid poolfinaalmängudes alla vastavalt Sütevaka Humanitaar-gümnaasiumi ja Tõstamaa Keskkooli võistkonnad.

Mängu lõpetas ühine tordisöömine. Nelja paremat võistkonda premeeriti Rahva Raamatu kinkekaartidega,  iga vooru võitjavõistkond sai priipääsmed Endla etendustele. Üldvõitjad teevad teatrireisi Viljandisse, kus  vaatavad noorteetendust "Õed nõiduses" ja tutvuvad Viljandi Kultuuriakadeemiaga.