25.09

Gulliveri teatrimäng alustab

Pärnumaa koolinoortele mõeldud Gulliveri teatrimäng sai alguse 2005. aasta kevadel ning ootab üheteistkümnendat hooaega registreeruma teatriteemalisele mälumängule.

Oktoobris ja novembris toimub teatrimäng 5.-9. klassidele ning on pühendatud teatritähtpäevalistele: Katrin Välbe 110, Kaarel Ird 105, Ferdinand Veike 90, Ervin Abel 80, Lii Tedre 70, Andres Ots 50, Peeter Volkonski 60, Elmar Trink 55, Tiit Sukk 40, Triinu Ojalo 35, Liis Laigna 30.

Mälumängu küsimused on Endla teatrist, teistest Eesti teatritest, teatriajaloost ja filmist. Poolfinaalides ja finaalis lisanduvad tavalistele mälumänguküsimustele kodutöö (5-minutiline näitemäng etteantud teemal), kehakeele ülesanne ja teatriristsõna lahendamine. Auhindadeks on pääsmed Endla teatri etendustele.

7-liikmelistel võistkondadel palume registreerida 5. oktoobrini e-posti aadressil jaakkand88@hotmail.com. Ühest koolist võib osaleda mitu võistkonda. Esimene eelvoor toimub 7. oktoobril kell 15 Endla Sammassaalis.

Mälumängu eestvedaja on Jaak Känd ning see toimub koostöös Endla teatriga.  Toetavad Pärnu linn ja Kultuurkapitali Pärnumaa ekspertgrupp.

Kevadel alustavad teatriteemalist mälumängu Pärnumaa gümnasistid.

Lisainfo Gulliveri teatrimängu kohta http://gulliver.kand.pri.ee/