25.09

Gulliveri teatrimäng alustab taas

1. oktoobril alustab järjekordset hooaega Gulliveri teatrimäng. Teatriteemaline mälumäng toimub kahes voorus, esimene toimub sügisel ning kaasab Pärnu linna ja maakonna 5.-9. klasse. Mängu teine voor toimub järgmise aasta kevadel ning on mõeldud gümnaasiumiklassidele.

Nagu juba tavaks, on igal hooajal toimuv mäng pühendatud selle aasta tähtpäevalistele. Tänavu on nendeks teatriga ühel või teisel moel seotud tuntud isikud- Konstantin Stanislavski, Feliks Kark, Tõnis Mägi, Margus Lepa, Urmas Kibuspuu, Andres Noormets, Andres Dvinjaninov, Jan Uuspõld, Triin Lepik ning Jaanus Mehikas. 

Igal mängul on alati osalenud ka teatriga seotud ning kõikidele tuntud huvitav persoon. Esimese mängu külaline jääb osalejatele üllatuseks, teisel mängul osaleb vastuseid kommenteerides ning ka Endla teatri uuest hooajast kõneledes teatri kunstiline juht Kalju Komissarov. 

Mälumängule oodatakse 7- liikmelisi võistkondi, neist ühes voorus saab võistelda korraga kuni viis mängijat. 

Mälumängule registreerumine toimub 30. septembrini. 

Teadmiste omandamiseks vajalikud allikad, mängujuhend ning registreerimisinfo on ära toodud Gulliveri teatrimängu kodulehel  http://gulliver.kand.pri.ee/ 

Möödunud hooajal võidutses põhikooli arvestuses Kuninga Tänava Põhikool ning gümnaasiumi arvestuses Sütevaka Humanitaargümnaasium. 

Gulliveri mängust on saanud iga-aastane traditsioon, mis ulatub 2005. aastasse.