13.05

Kirjandus- ja teatrimängu "Roostevaba Raud" kostüümipidu Endlas

Mitu kevadkuud väldanud kirjandus- ja teatrimäng “Roostevaba Raud” päädis Sauga põhikooli võistkonna võiduga. Teise koha sai Pärnu Ülejõe gümnaasiumi 4.a klass ja kolmanda koha võitles endale välja Vanalinna Lugemispesa.
Mängu lõpetab suur kostüümipidu Endla teatris 14. mail, kuhu oodatakse kõiki osalenud võistkondi koos sõprade ja juhendajatega.Toimub kostüümide promeneerimine sammassaalis, mängitakse ringmänge. Suures saalis vaadatakse kolme paremat näitemängu (Sauga, Vanalinna ja Ülejõe), auhinnatakse nelja edukamat võistkonda raamatutega ja premeeritakse ägedamaid kostüümikandjaid.
Sauga meeskonda kuulusid Andres Alumets, Kaili Hansen, Laura Peet, Risto Peet, Kärolin Rohtla, Tauri Savi ja Kristal Väisa.
Ülejõe tiimis tegid kaasa Alexander Jõepera, Marlen Kokla, Paula Kübar, Karoliina Malm, Rasmus Roosleht, Sander Somelar ja Nele Tomingas.
Vanalinna Lugemispesa moodustasid Karl Eerik Kivimäe, Meriliis Lillemägi, Kristjan Poobus, Elbe Reiter, Cristi Riimant, Katariina Šalda ja Hubert Teemägi.
Neljanda koha saavutas Pärnu ühisgümnaasiumi 4.a klass (Megan Meerits, Ellen Poopuu, Margareeta Rebane, Robi Salumets, Grete-Getryn Stern, Andreas Tohver ja Marin Vilk).
Osales kümme võistkonda (igaühes seitse mängijat 2.–4. klassidest) Pärnumaa ja linna koolidest. Jaak Kännu (Gulliveri), Endla teatri ja Pärnu keskraamatukogu lasteosakonna koostöös sündinud mäng oli pühendatud Eno Raua 85. sünniaastapäevale.
Kahes eelvoorus toimus klassikaline mälumäng, teemadeks Eno ja Piret Raua looming ja elu ning Endla teatri lasteetendused ja Eesti lasteteater.

(Pärnu Postimees, 09.05.2013)