12.12

Lühikomöödia „Roosa kampsun“ Endla teatrikinos

Järgmisel teisipäeval, 16. detsembril, on Endla teatrikinos 10. detsembril esilinastunud lühikomöödia “Roosa kampsun”. Noore ja auhinnatud režissööri Moonika Siimetsa film küsib läbi naerutava, ent kriitilise kõverpeelgi, miks hullutas Eesti ühiskonda tänavu enim geiteema.

Lühifilmi peaosas on näitleja Henrik Kalmet, lisaks teevad kaasa Tõnis Niinemets, Sten Karpov, Indrek Ojari, Jüri Nael, Katariina Tamm, Kristo Viiding, Roland Laos ja Ivo Reinok.

Filmi keskmes on näitleja ja koomik Henrik, kes teeb laval suurepäraseid rolle, ent eraelus on keskmisest madalama enesehinnanguga üksildane noormees, kel on raskusi täiskasvanu olemisega. Ühel päeval läheb Henrik joogatrenni, kus saab endale elu esimese geisõbra Keni. Õnnetuseks kuuleb sellest süütust suhtest Henriku poolvend Lauri, kes on korraga nii jõmm kui ka homofoob. Algavad segadused, mille käigus Henrikul tuleb otsa vaadata oma eelarvamustele ja iseendale.

“Roosa kampsuni” stsenaristid on Andris Feldmanis ja Livia Ulman, produtsent Riina Sildos.

Lisaks näeb kinopublik seansil veel üht Moonika Siimetsa lühimängufilmi, mullu valminud muusikalist tragikomöödiat “Viimane Romeo”. Režissööri sõnul täiendavad mõlemad filmid teineteist suurepäraselt, heites huumorivõtmes pilgu meie ühiskonnale, nn esimese ja teise Eesti muredele ja rõõmudele. "Teine film on tegelikult poolteist aastat tagasi valminud. Kui ma vaatasin neid kahte filmi koos, siis tundus, et neil on täitsa ühisosa ka olemas. Üks on nagu selline esimese eesti linnalugu ja teine on teise eesti kolkaküla lugu. Aga mõlemas filmis tegeldakse sellise üksilduse ja läheduse otsimisega. Mõlemaid ühendab selline nukker naljakas huumor. Kummalisel kombel tekkis selline sarnasus, kuigi nad on väga erinevad," rääkis režissöör Moonika Siimets ERRile antud intervjuus.

„Viimase Romeo“ tegevus toimub ääremaa kolkas, kus mehed joovad ja naised tahavad linna. Romantilise hingega maapoiss Lembo on armunud külailudus Liisusse ja nii otsustab ta tüdrukule kosja minna. Kui aga loosse sekkuvad Liisu isa Üllar ja joodik-koer Tondu, võtab kosjaskäik täiesti ootamatu suuna. Ühe õhtuga muutuvad elud ja unistused ning lõpuks pole enam miski nii nagu varem. Film põhineb Andrus Kivirähki novellil “Kosjas”.

Suurepärased näitlejatööd teevad filmis Jörgen Liik, Katre Kaseleht, Indrek Taalmaa, Merle Jääger, Tanel Saar, Jaan Pehk, Ago Anderson, Argo Aadli jpt.

Filmi treiler