28.02

Näitus "Olla või mitte ollallaa?" - teatrirahva nägemus isendast

Laupäeval 02.märtsil kell 17.00 avatakse algava rahvusvahelise  teatrikuu raames Endla Sammassaalis ligi neljakümnest  tööst koosnev väljapanek „Olla või mitte ollallaa?“, kus näitlejad ja teised Endlas töötavad inimesed on loominguliselt täiendanud iseenda fotot. Idee autor Endla lavastusjuht Andrus Jõhvik andis igale soovijale temast tehtud 50X70 cm (B2) must-valge foto, mida igaüks sai oma äranägemise järgi illustreerida, koloreerida, retušeerida, rebida, kleepida, põletada, täis kirjutada jne. Pildi ümberkujundamisel sai portreteeritav seega kasutada kõiki endale sobilikke võtteid ja soove. Näitusele ülespanekuks vormistati iga töö Kapa plaadil.
„Eesmärk oli kaasata teatri personali ühtsesse tegevusse. Väga paljud tulid rõõmsalt ideega kaasa. Silmad läksid põlema ja mõte hakkas liikuma,“ rääkis Jõhvik. „Laekunud autoportreedes väljenduvad aeg, töö, foobiad, emotsioonid  igal isiksusel omamoodi. Meeleolud ja ka tehnikad on täiesti personaalsed, aga enamasti positiivse laenguga ja humoorika vaatenurgaga.“
Teiste seas näevad näitusele tulijad Ago Andersoni, Arvi Halliku, Lauri Kingi, Helle Kuninga, Priit Loogi, Sepo Seemani, Lii Tedre, Jüri Vlassovi ja paljude teiste seni oma kunstnikuandeid enamasti vaka all hoidnute loominguliste pingutuste tulemust. Suur osa autoportreede tegijatest on lubanud osaleda  laupäevasel näituse avamisel, kuhu ka kõik teised huvilised on oodatud.
Näitus Endla Sammassaalis jääb avatuks vähemalt märtsi ehk teatrikuu lõpuni. Sügiseks on kokkulepe, et väljapanekut näevad Tartus toimuval Draamafestivalil osalejad.