13.04

Teatrikohvikus esineb souliansambel Von Dorpat

Neljapäeval, 14. aprillil kell 22 esineb Endla Teatrikohvikus soulibänd Von Dorpat, kes alustab Pärnust oma kontsertturneed "Hei, adjöö". Kontsert on tasuta.
Kas olete kunagi kogenud sümbioosi eestikeelsest lüürikast ja valge mehe soulist? Mis juhtub, kui teravmeelseid tekstifraase kombineerida rafineeritud kitarrikadentside ja pehmete klaveriakordidega? Sünnib siinse muusikamaastiku üks omanäolisemaid kooslusi - Von Dorpat.
Ansambel Von Dorpat on tegutsenud 2010. aasta septembrist ja koosnes algselt vaid ühel kursusel õppivatest tudengitest. Liikmete tugevad isiklikud sidemed on olulised ka siin ja praegu. Repertuaari aluseks on Johannes Vedru ja Henri Lohki autorilooming, mida ühiselt töödeldud ja täiustatud on. Loomingulises tervikus on muusikal ja sõnadel kanda võrdselt tähtis roll. Iseloomult võiks see tervik olla aus, südamlik ja harmooniline, kohati ka jõuline. Tekstid on pigem isiklikud, kuid mitmel juhul kannavad endas ka teatud elutarkust või tähelepanekuid meid ümbritseva suhtes.
Meie ansambel on vaikselt, aga kindlalt ja järjepidevalt arenenud ning Eestis ka üha rohkem tuntust saavutanud. Singel "Siin ja praegu", mis tuli välja novembris 2015, on seejärel järjepidevalt kõlanud mitmes Eesti raadiojaamas (Raadio2, Vikerraadio, Raadio Elmar). 2015. aasta sügisel osalesime vabariiklikul konkursil "Noortebänd 2015", kus jõudsime finaali. "Noortebänd 2015" kaudu teenisime mitu väärt auhinda, kaasa arvatud kutse festivalile Jazzkaar 2016.