10.03

Noorte nädal Endlas: teatripäev ja esietendused

KOOLINOORTE TEATRIPÄEV JA "MÕTTETU MEES"

Kolmapäeval võõrustab Endla teater Pärnumaa kooliõpilasi pakkudes koos teiste Eesti teatrite, Viljandi Kultuuriakadeemia ja Eesti Kunstiakadeemia põnevaid õpitube ja etendusi kogu päeva vältel.

Eraldi projekti, Teater1päevaga, raames toovad Pärnumaa gümnasistid ühe päeva jooksul lavale Taavi Tuuliku lühinäidendi "Mõttetu mees". Juhendavad Endla Teatri oma ala professionaalid, lavastajana Ingomar Vihmar, kunstnikuna Liina Unt jne.

Esietendusele ootame kõiki huvilisi 11. märtsill kl 19.00 Endla teatri Suurde saali.

Pilet 2 eurot / noorte teatripäeva käepaelaga tasuta.

Noortepäevast lähemalt: www.endlateater.com/teatripaev

ABSURIKOMÖÖDIA "KOLM TORUKÜBARAT"

Laupäeval, 14.märtsil esietendub Endla Noortestuudio absurdikomöödia "Kolm torukübarat". Etendust mängitakse ainult sellel kevadel, ainult 14 korda! Koos noortega saab Valge saali laval näha vanameistrit Feliks Karki.

Piletid ja lavastusest lähemalt siit.

"PEETER PAAN JA VALGE LIND WENDY"

Lisaks esietendus eelmise nädala lõpus suurejooneline muusikaline koguperelavastus "Peeter Paan ja Valge Lind Wendy", mis põhineb lastekirjanduse klassikaks saanud lool Peeter Paanist. Juba üle saja aasta nii lapsi kui ka täiskasvanuid lummanud muinasjutu toob lavale Oleg Titov, kelle nägemuses on see eelkõige Wendy lugu – tema kohtumisest Peetriga ning esimesest armastusest. Seetõttu peitub seiklusliku fantaasialoo pinna all ka kurvameelsusnoot ja nostalgia kadunud lapsepõlvesüütuse järele. Endla teatri noor näitleja Sander Rebane nimiosas on lavastaja sõnul justkui Peeter Paani rolli loodud. Lisaks teeb lavastuses kaasa peaaegu kogu Endla näitetrupp ning kadunud poiste ja indiaanlastena saab näha Pärnumaa koolide õpilasi.

Lavastust saab märtsikuus näha veel vaid täna. Järgmised etendused taas aprillis!

Piletid ja lavastusest lähemalt siit.

GULLIVERI TEATRIMÄNG

Täna, 10. märtsil, alustab selle aasta Gulliveri teatrimäng 2.-4. klasside õpilastele.

Pärnumaa koolinoortele (2.-12. kl) mõeldud Gulliveri teatrimäng sai alguse 2005. aasta kevadel ning hetkel on käimas 11. hooaeg. Mälumängude eestvedaja on Jaak Känd (Gulliver) ning need toimuvad koostöös Endla teatri ja Pärnu Keskraamatukogu lasteosakonnaga. 

Lähemalt teatrimängu ning erinevate vanusegruppide võistluste kohta siit.